آیا از دمنوش‌ های مناسب ایام امتحان چیزی شنیده‌اید یا آنها را استفاده کرده‌اید؟ با فرا رسیدن ایام امتحانات، استرس و اضطراب در بین دانش آموزان و دانشجویان زیاد شده و آنها ناخودآگاه، نگرانی‌هایی را برای این ایام خواهند داشت. استرس، آشفتگی، دلهره و ترس از مواردی است که در ایام امتحانات به سراغ دانش آموزان و دانشجویان می‌آید و این خود می‌تواند، علاوه بر اینکه بر روحیه و امتحانات آنها تاثیر بگذارد، سلامت جسمی‌‌شان را هم به خطر می‌اندازد. اگر شما هم دانش آموز یا دانشجو هستید، حتما این ترس و استرس را در ایام امتحانات تجربه می‌کنید. به طور مثال، درس می‌خوانید و کتاب را می‌بندید، اما باز هم این استرس را دارید که همه چیز از یادتان خواهد رفت. حتی شبها زمانی که به رختخواب می‌روید باز هم کتاب را با خود می‌برید و باز هم شروع می‌کنید به خواندن، و این استرس از شما جدا نمی‌شود.

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

البته می‌توان گفت کمی استرس و نگرانی برای این روزها امری طبیعی است، اما باید قادر باشید تا آن را کنترل کرده و مراقب بوده تا از حدی بیشتر نشود. شما می‌توانید با چند راهکار ساده، استرس و پریشانی را از خود دور کرده و در این روزها آرامش داشته و به راحتی این ایام را پشت سر بگذارید. یکی از این راهکارهایی که به شما در این ایام کمک می‌کند، مصرف دمنوش های مناسب ایام امتحان است. دمنوش های مناسب ایام امتحان ها علاوه بر اینکه استرس و اضطراب را از شما دور خواهند کرد، سبب تقویت حافظه و تمرکز ذهن می‌شوند. بنابراین شما می‌توانید  یک محیط آرامی برای درس خواندن برای خود انتخاب کرده، با نوشیدن دمنوش آرامش را به خودتان هدیه دهید و دلهره را از خودتان دور کنید. با امتحان نکردن دمنوش ها در روزهای امتحان، کمک زیادی را از دست می‌دهید. اگر به دنبال دمنوش های مناسب ایام امتحان هستید، در این مطلب می‌توانید با آنها آشنا شده و برای خود از این دمنوش ها تهیه کرده و از تاثیرات آنها شگفت زده شوید.

دمنوش تمرکز ذهن - ایام امتحان - رفع استرس امتحان

دوپینگ حافظه با دمنوش بادرنجبویه

یکی از دمنوش‌ های مناسب ایام امتحان که برای حافظه بسیار مفید خواهد بود، دمنوش بادرنجبویه است. این دمنوش پرخاصیت، برای رفع خستگی و استرس و همچنین افسردگی بسیار مناسب، و برای مواقعی که با ضعف حافظه و خستگی عصبی مواجه هستید، بسیار کاربرد دارد. از خواص بارز و شناخته شده بادرنجبویه، خاصیت آرامش بخشی است. به این دلیل شما می‌توانید در ایام امتحان برای اینکه استرس و اضطراب را درمان کنید، دمنوش بادرنجبویه را تهیه کرده و از آن بنوشید و تاثیر مثبت آن را ببینید.

آرامش با دمنوش ترکیبی شگفت انگیز گل گاوزبان و سنبل‌الطیب

در شب‌های امتحان که استرس و پریشانی زیاد بوده، خودتان را به یک فنجان دمنوش گل گاوزبان و سنبل‌الطیب دعوت کنید. این دمنوش، یکی از دمنوش‌ های مناسب ایام امتحان است و سبب تقویت حواس پنج گانه شما می‌شود. طبق تحقیقات به دست آمده می‌توان دمنوش گل گاوزبان و سنبل الطیب را یکی از دمنوش های انرژی زا دانست. در واقع گل گاو زبان خاصیت آرامش بخشی و درمان استرس را دارد، که با ترکیب شدن سنبل الطیب، خاصیت آرام بخشی این دمنوش چندین برابر شده. به طور کلی برای تمام افرادی که به مشکلاتی مانند افسردگی، پریشانی، دلهره و اضطراب مبتلا هستند، این دمنوش ترکیبی شگفت انگیز توصیه می‌شود.

به شما هم پیشنهاد می‌کنیم در ایام سخت امتحانات حتما از این دمنوش استفاده کنید. لازم به ذکر است که، در دمنوش ترکیبی گل گاوزبان و سنبل الطیب خود از مواد جادویی به لیمو و زیرفون به کار برده و با این کار خواص درمانی این دمنوش بی‌شمار می‌شود. نشاط بخشی را با دمنوش گل گاوزبان به لیمو زیرفون سنبل الطیب تجربه و امتحانات را به آسودگی سپری کنید.

تقویت حافظه - تمرکز ذهن - دمنوش شب امتحان - استرس شب امتحان

امتحانات را بدون استرس و به بهترین نحو ممکن با دمنوش ها رقم بزنید.

ایام امتحانات با چای سبز 

یکی از نوشیدنی هایی که در ایام امتحانات، این روزهای پر استرس کمک حالتان خواهد بود چای سبز، بهترین و محبوب‌ترین نوشیدنی گرم در جهان است. اگر می‌خواهید مدت زیادی را بیدار بمانید و به خواب آلودگی غلبه کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم یک فنجان چای سبز بنوشید. این چای شگفت انگیز، اثر محرک دارد و از این رو، یک فنجان از این چای موجب شادابی و نشاط، همچنین رفع خستگی و خواب آلودگی می‌شود. راه حلی ایده آل برای شما که قصد دارید قدرت جسمی خود را بالا برده تا بتوانید بدون خستگی درس بخوانید.

تقویت حافظه - تمرکز ذهن - دمنوش برای تمرکز

چای سبز، قوی‌ترین داروی گیاهی ضداضطراب بوده و از این جهت می‌تواند جایگزین مناسبی برای آلپرازولام باشد. حتما از خود می‌پرسید که چرا این مطلب را بیان کردیم؟ زیرا دیده شده که برخی از دانشجویان در این ایام برای اینکه از استرس و اضطراب رها شوند، رو به مصرف این قبیل داروهای شیمیایی می‌آورند. آلپرازولام داروی ضدافسردگی است، اما عوارض جبران ناپذیری دارد و حتی اعتیاد آور خواهد بود. بنابراین تا زمانی که می‌توانید از دمنوش های گیاهی استفاده کنید، چرا به سمت داروهای شیمیایی خطرناک می‌روید؟

اگر مزاج‌تان با چای سبز سازگار نیست و به بهانه کمی تلخ بودن این چای، از نوشیدن آن صرف نظر می‌کنید، تنها با اضافه کردن کمی عسل به این چای بی‌نظیر می‌توانید با خیالی راحت آن را بنوشید. چای سبز به طرز چشمگیری استرس و اضطراب را کاهش می‌دهد.

[acc47-inpost-cta-one]

دمنوش فوق‌العاده جینسینگ یک آنتی استرس قوی

یکی از دمنوش‌ های مناسب ایام امتحان که بسیار خواص بی‌نظیری برای این روزها دارد، چای جینسینگ است. از فواید نوشیدن این چای در این ایام هر چه بگوییم کم است. شما با مصرف چای جینسینگ در روزهای امتحان می‌توانید فعالیت حافظه‌تان را بهبود ببخشید و ذهنی باز برای یادگیری مطالب داشته باشید. این گیاه محبوب، برای بیدار ماندن در این ایام مفید بوده و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود. حال اگر به این دمنوش چای سبز و کمی عسل هم اضافه کنید که خاصیت درمانی و همچنین آنتی استرس آن چندین برابر خواهد شد. با این دمنوش ترکیبی، شما یک دمنوش انرژی زای فوق‌العاده‌ای در اختیار دارید.

تقویت حافظه با جنسینگ - خواص جینسینگ - درمان استرس امتحان

 


یک پیشنهاد ویژه:

↵اگر در فکر دوپینگ کردن در روزهای سخت امتحان هستید، ما به شما استفاده از پک تمرکز و تقویت حافظه یوشا را پیشنهاد می‌کنیم.


یک دنیا خاصیت با دمنوش رزماری و گل محمدی

از دمنوش‌ های مناسب ایام امتحان که عطر و طعم فوق‌العاده‌ای دارد، دمنوش رزماری و گل محمدی است. هر دو گیاه معطر، حافظه را تقویت و اختلالات عصبی را رفع می‌کنند. مواقعی که ساعتها درس خوانده‌اید و برای دقایقی نیاز به یک آرامش دارید تا خستگی روحی شما را برطرف کند، دمنوش خوش عطر رزماری و گل محمدی همراه با چای سبز می‌تواند برای فراهم آوردن آرامش برای روحیه‌تان موثر باشد. رزماری سرشار از اسیدکرونوزیک است، که سبب تقویت عملکرد مغز و آرامش بخشی شما خواهد شد. بنابراین به هیچ وجه از این دمنوش ترکیبی مخصوص غافل نشوید.

درمان استرس امتحان - دمنوش گیاهی - دمنوش ترکیبی گیاهی - درمان استرس با دمنوش

تهیه سریع دمنوش‌ های مناسب ایام امتحان 

حتما خیلی از شما، با خود می‌گویید که در این ایام زمانی برای تهیه کردن دمنوش ها ندارید و مدام باید درس بخوانید، و تهیه کردن دمنوش برایتان سخت و وقت گیر است. نگران نباشید، ما به شما این مژده را می‌دهیم تا در کمترین زمان و در ده دقیقه برای خودتان دمنوش رو به راه کنید و از نوشیدن آن لذت ببرید. چگونه؟ شما می‌توانید از دمنوش های آماده که به صورت کیسه‌ای هستند استفاده کرده و از آنها بنوشید.

اما اینکه این دمنوش ها کاملا گیاهی و مواد افزودنی باشند، امری مهم است. در این بین، انواع دمنوش نیوشا گیاهی و بدون اسانس و از دل طبیعت تهیه شده‌اند. شما می‌توانید از انواع دمنوش نیوشا در شب های امتحان استفاده کرده و با خیالی راحت استرس را شکست دهید. دمنوش های نیوشا شامل تمام دمنوش هایی که در این مطلب گفتیم، می‌شود. برای تهیه دمنوش‌ های مناسب ایام امتحان نیوشا، کافیست با شماره زیر تماس بگیرید تا مشاوران دمنوش نیوشا در یوشا شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند.

[acc47-inpost-cta-one]

ترفندی برای استرس کنکوری‌ها

همانطور که می‌دانید کنکوری ها در این ایام استرس زیادی دارند و با نزدیک شدن به آزمون این استرس بیشتر و بیشتر می‌شود. در این روزها به دلیل استرس زیاد، برنامه زندگی‌شان و همچنین تغذیه آنها دچار بی‌نظمی شده، که این خود به سلامت روحی و جسمی آنها لطمه وارد می‌کند. در کنکور سرعت، دقت بسیار اهمیت دارد، بنابراین باید در تغذیه و خواب کافی توجه داشت.

درمان استرس کنکور - درمان استرس - تقویت حافظه - دمنوش تمرکز ذهن

همانطور که دمنوش‌ های مناسب ایام امتحان  به دانش آموزان در روزهای امتحان کمک می‌کند، کنکوری‌ها می‌توانند برای آرامش، تقویت حافظه و تمرکز ذهن در طول روز از این دمنوش ها استفاده کنند. این دمنوش‌ های مناسب ایام امتحان دلهره و احساس خستگی را از بین برده و عواملی که منجربه اختلال در حافظه و یادگیری می‌شود را خنثی خواهد کرد.

تقویت حافظه با پودرهای شکلات نیوشا

می‌توان گفت یکی از نوشیدنی‌های گرمی که اکثر دانش آموزان یا دانشجویان به آن علاقه دارند، هات چاکلت یا شکلات داغ است. جالب است بدانید که همین نوشیدنی گرم محبوب در روزهای امتحانی کمک زیادی به شما می‌کند. شما می‌توانید هات چاکلت کلاسیک نیوشا را تهیه و قبل از درس خواندن یا جلسه امتحان از آن بنوشید. این کار باعث می‌شود تا نکات درسی را بهتر درک کرده و توانایی پاسخ به سوالات امتحانی را افزایش می دهد.

[su_button url=”https://youshadrinks.com/?p=239″ style=”glass” background=”#f4b400″ color=”#ffffff” size=”14″ center=”yes” radius=”5″ icon=”icon: hand-o-down” icon_color=”#ffffff” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″ desc=”تهیه هات‌چاکلت کلاسیک نیوشا” title=”title” id=”my-pop-c-c”][/su_button]

رعایت این نکات مهم در ایام امتحانات:

  • برای درس خواندن یک محیط آرام و بدون سروصدا را انتخاب کنید، سالن مطالعه می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.
  • در ایام امتحانات از غذاهای چرب بپرهیزید.
  • تلفن ثابت، تلفن همراه، تلویزیون و هر عاملی که سبب حواس پرتی شما می‌شود را از خود دور کنید.
  • با تمرکز زیاد درس بخوانید.
  • در صورتی که احساس خستگی شدید کردید، چند دقیقه‌ای به خود آنتراکت دهید و خود را به یک فنجان از دمنوش‌ های مناسب ایام امتحان مهمان کرده و انرژی دوباره بگیرید.
  • برای خود یک برنامه درسی تنظیم کنید و مطابق با آن پیش بروید.
  • حدالامکان استرس و اضطراب را از خود دور کرده، زیرا احتمال اینکه در امتحانات شما تاثیر منفی بگذارد، وجود خواهد داشت.
  • قبل از رفتن به جلسه امتحان یک شکلات یا خرما بخورید.
  • زمان امتحان را در نظر بگیرید و زمان خود را با آن تنظیم کنید تا با کمبود وقت مواجه نشوید.

با رعایت تمام نکات فوق، همچنین دور کردن استرس از خود و البته درس خواند با تمرکز کامل مطمئن باشید، در امتحانات موفق خواهید بود. به عواملی که در ایام امتحانات به شما کمک می‌کنند اهمیت بدهید و از مصرف دمنوش‌ های مناسب ایام امتحان  به هیچ وجه چشم پوشی نکنید.