در این مطلب از فروشگاه اینترنتی یوشا قصد داریم تا به شما یک گیاهی شگفت انگیز را معرفی کنیم که قلب را تقویت، کبد را پاکسازی، درمان کم خونی، بهبود عملکرد صفرا، درمان دیابت و مبارز قوی با سرطان است. حتماً علاقه‌مند هستید تا نام این گیاه با خواص معجزه آسا را بدانید. می‌توان در همان ابتدای امر نام زرشک سیاه را بیان کرد. زرشک در ایران به دو نوع قرمز و سیاه رنگ مصرف می‌شود. زرشک قرمز برای پلو و زرشک سیاه را به صورت دمنوش یا شربت استفاده می‌کنند.

نام علمی زرشک سیاه‌رنگ Berbeise integerrima است و خواص زرشک سیاه از ۶۵۰ سال پیش مشخص شده، اما از قرن هفدهم میلادی آن را یک روش درمانی برای بیشتر بیماری‌ها می‌دانند. ترکیبات زرشک سیاه‌رنگ را می‌توان به بربرین، پالماتین، آکسی اکانتین، مالیک اسید، آسکورییک اسید، کافئیک اسید، تانن، اورسولیک اسید و بتاکاروتن اشاره کرد.

همچنین از ویتامین‌های مهم موجود در زرشک سیاه ویتامین گروه B مانند B۱ و B۲ بوده،  که ویتامین B۱ اختلالات عصبی و پرخاشگری را درمان می‌کند. قدمت زرشک به دوره ائوسین برمی‌گردد. خوشبختانه، زرشک در سرزمین اهورائی ما می روید و از روزگار کهن از خواص آن بهره می‌بردند. در ایران، برای اولین بار زکریای رازی خواص زرشک سیاه را شناسایی کرد.

ابوعلی سینا در کتاب قانون طب، راجع به زرشک می‌گویند: زرشک دو نوع است، یکی به شکل گرد و سرخ رنگ و دیگری زرشک کوهی یا زرشک سیاه رنگ، که خواص زرشک سیاه از قرمز قوی‌تر خواهد بود. وی زرشک سیاه‌رنگ را دارویی برای درمان تب، سرفه، ناراحتی کبد و کیسه صفرا، رفع تشنگی، درمان و رفع استرس دانسته است.

محتویات زرشک سیاه 

در ۱۰۰ گرم زرشک سیاه‌رنگ، ۴ درصد مواد قندی، ۵۴ کیلو کالری، ۱/۷ گرم پروتئین، ۱ گرم چربی، ۴/۲ گرم فیبر، ۴۰ میلی گرم پتاسیم و ۶۰ میلی گرم کلسیم دارد.

محتویات زرشک سیاه

مجموعه‌ای از خواص زرشک سیاه

اگر کسی از شما درباره خواص زرشک سیاه بپرسد، شما چه پاسخی به او می‌دهید؟ به طور حتم، اولین موضوعی که به ذهن شما خطور خواهد کرد تصفیه خون و درمان کم خونی است. پاسخ شما صحیح بوده و جای هیچ انکاری نیست، اما باید بدانید که خواص زرشک سیاه بسیار می‌باشد و  به همین یک یا دو خواص ختم نمی‌شود. نمونه‌های بارزی از خواص زرشک سیاه عبارت‌اند از:

کمک به سلامت قلب و عروق

بربامین موجود در زرشک سیاه‌رنگ غلظت یون کلسیم را تنظیم می‌کند. این امر، باعث بهبود و سلامت قلب و عروق می‌شود. این میوه شگفت انگیز، به سلامت قلب کمک کرده و خطر ابتلا به حملات قلبی را کاهش می‌دهد. یکی از دلایل بروز حملات قلبی، لخته شدن خون در رگ هاست و از عوامل آن را می‌توانیم به رژیم غذایی نادرست اشاره کنیم. اگر بخواهیم یکی از اصلی‌ترین مواد که از بروز این خطر بدون هیچ ماده شیمیایی جلوگیری می‌کند را معرفی نماییم، در یک کلام  نام زرشک سیاه را می‌بریم. به رقیق شدن خون کمک کرده و جایگزین مناسبی برای داروهای شیمیایی خطرناک خواهد بود. زرشک سیاه‌رنگ تپش قلب را پایین می آورد.

دوپینگ قلب با زرشک سیاه

دشمن عفونت‌های بدن 

از شاخص‌ترین فواید زرشک، از بین بردن میکروب و عفونت‌های بدن ، خاصیت آنتی بیوتیکی و همچنین آنتی باکتریالی آن است. این میوه محبوب، عفونت گلو، روده، ریه، معده را از بین برده و مقاومت آنتی بیوتیک ها را افزایش می‌دهد.

تقویت حافظه و سلامت مغز

بربامین موجود در زرشک همانطور که قلب را تقویت می‌کند، برای تقویت مغز و بهبود عملکرد حافظه بسیار موثر و مفید است. زرشک سیاه‌رنگ، از کار افتادگی مولکول های حافظه پیشگیری کرده و به زیست مولکول مغز کمک زیادی خواهد کرد.

تقویت حافظه با زرشک سیاه

زرشک سیاه و معجزه لاغری

تجربه یک لاغری سریع با مصرف زرشک‌سیاه به حقیقت تبدیل می‌شود. طبق نتایج به دست آمده و ثبت شده در مجله سلامتی پزشکی، زرشک سیاه‌رنگ برای لاغری و کاهش وزن معجزه کرده و به نوعی که دمنوش زرشک سیاه را دمنوش لاغری سریع می‌خوانند. بربرین موجود در زرشک سبب کاهش وزن و چربی سوزی در افراد می‌شود. بربرین یک ترکیب زیست محیطی بوده که وزن را پایین می آورد. حتی دیده شده که بربرین سبب پایین آوردن شاخص توده بدنی یا bmi خواهد شد.

[su_button url=”https://youshadrinks.com/%D9%85%D8%AD%D8%A7%D8%B3%D8%A8%D9%87-%D8%B4%D8%A7%D8%AE%D8%B5-%D8%AA%D9%88%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%AF%D9%86%DB%8C/” style=”glass” background=”#f49500″ color=”#ffffff” size=”12″ center=”yes” radius=”5″ icon=”icon: hand-o-down” icon_color=”#ffffff” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″ desc=”محاسبه شاخص توده بدنی” title=”title”][/su_button]

دمنوش این میوه شگفت انگیز، چربی سوز قوی و در نتیجه لاغری شکم و کاهش وزن را به همراه دارد. افرادی که با مشکل چاقی مواجه هستند، با مصرف این دمنوش می‌توانند میزان قابل توجهی از وزن خود را کاهش دهند و به اندام ایده آلی برسند.

زرشک سیاه و لاغری

دمنوش لاغری زرشک سیاه، علاوه بر بزرگسالان برای کودکان هم مفید است و چاقی که گریبان گیر کودکان شده را درمان می کند. اما باید توجه داشته باشید که حد مجاز مصرف آن، دو گرم در روز خواهد بود. اگر شما هم به لاغری فکر می‌کنید این دمنوش را در برنامه غذایی خود جای داده و در کوتاه‌ترین زمان، بدون عوارض و مصرف داروهای شیمیایی مانند قرص‌های لاغری وزن را کم کرده و تناسب اندام خود را حفظ نمایید.

[su_box title=”پیشنهاد ویژه:” style=”bubbles” box_color=”#a1ea0d” title_color=”#131718″ radius=”4″]اولین انتخاب کسانی که این مطلب را مطالعه کردند، دمنوش ریز میوه‌های قرمز نیوشا بود. [/su_box]

شستشوی کبد و درمان اختلالات کیسه صفرا

صفرا، در طب سنتی به معنی گرمی و خشکی است. وظیفه صفرا در بدن هضم چربی، دفع کلسترول بد بوده و بیشترین صفرا را کبد می‌سازد. با عملکرد و ترشح نادرست صفرا مشکلاتی مانند اختلال دستگاه گوارش، یبوست و یکی از بدترین آنها را می‌توان به تشکیل سنگ کیسه صفرا اشاره کرد. پژوهشگران طب سنتی، یکی از بهترین مواد غذایی که برای شستشوی کبد و سم زدایی کیسه صفرا معرفی می‌کنند، دمنوش یا شربت زرشک سیاه است. زرشک سیاه نقش موثری در سم زدایی و شستشوی کبد و کیسه صفرا دارد.

زرشک سیاه بخورید و کم خونی نگیرید

از مهمترین خواص زرشک سیاه می توان به درمان کم خونی و همچنین کم خونی مینور اشاره کرد. یکی از مشکلاتی که اکثر افراد با آن روبه‌رو هستند مشکل کم خونی و فقر آهن است. برخی از علل کم خونی هم تغذیه نادرست، ناهنجارهای ژنتیکی و یا مسمومیت دارویی خواهد بود. نوع کم خونی ناشی از فقر آهن، بیشتر از اختلالات تغذیه ای بروز می‌دهد. افرادی که به کم خونی شدید مبتلا می‌باشند کافیست روزانه از دمنوش زرشک سیاه‌رنگ استفاده کنند و خون را در بدن جایگزین نمایند. این میوه تاثیر زیادی در خون سازی داشته و می‌توانیم آن را جایگزین قرص فولیک اسید بدانیم.

زرشک سیاه و درمان کم خونی

درمان دیابت نوع دو 

دیابت، بیماری است که سطح گلوکز یا قند خون در آن بالا بوده و شایع‌ترین نوع آن را می توان به دیابت نوع ۲ اشاره کرد. در این نوع بدن به خوبی انسولین را تولید و استفاده نمی‌کند. افرادی که به دیابت نوع ۲ مبتلا هستند اغلب نشانه و علائمی دارند که عبارت‌اند از:

  • بی حالی و خواب آلودگی
  • خستگی
  • کاهش وزن
  • خشکی دهان
  • تکرر ادرار
  • خارش پوست
  • تاری دید

یکی از مواد غذایی که می‌تواند کمک خوبی برای درمان دیابت نوع ۲ باشد، زرشک سیاه نام دارد. در واقع یکی دیگر از خواص زرشک سیاه درمان و کنترل دیابت نوع ۲ است. دلیل این امر، وجود ماده‌ای به نام بربرین طبیعی بوده که، بربرین انسولین بدن را تحریک کرده و موجب ساخت و ساز انسولین خواهد شد. همچنین به جذب آن کمک بسیاری در بدن می‌کند. دمنوش یا شربت زرشک سیاه را می‌توان یکی از معجزه آساترین داروی کاهنده قند خون دانست.

از خواص زرشک سیاه بهره ببرید!

اگر می خواهید یکی از کسانی باشید که از خواص این میوه معجزه آسا بهره می‌برد، برای مصرف زرشک سیاه و دمنوش آن هیچ دقیقه‌ای را از دست ندهید. یکی از محصولات نیوشا دمنوش ریز میوه‌های قرمز نیوشا بوده که زرشک سیاه، یکی از مواد تشکیل دهنده آن است. شما می‌توانید دمنوش ریز میوه‌های قرمز نیوشا را تهیه کرده و علاوه بر بهره بردن از خواص زرشک سیاه ، از فواید میوه‌های دیگر مانند توت فرنگی، تمشک، کرن بریو چای ترش استفاده کنید. برای سفارش و مشاوره دمنوش نیوشا از شماره تماس زیر کمک بگیرید.

[acc47-inpost-cta-one]