قوی‌ترین دشمن چاقی؛ دمنوش‌های لاغری

دمنوش‌های لاغری (Herbal tea) یکی از محبوب‌ترین داروها و نوشیدنی‌های گیاهی برای لاغری به شمار می‎آیند. از زمان‌های بسیار قدیم، داروهای گیاهی محبوب بسیاری از جوامع بودند. این داروها امروزه هم مخاطبان بسیاری دارد زیرا برخلاف اینکه ضرری ندارند، در برخی موارد بسیار کارآمدتر و مفیدتر هستند؛ افراد معمولا داروهای گیاهی را برای درمان بیماری یا بهبود سلامتی استفاده می‌کنند. چاقی امروزه یکی از معضل‌های اصلی جوامع می‌باشد، مردم برای اینکه دوباره تناسب اندام خود را برگردانند به دنبال راه و روش‌های مختلفی رفته‌اند.

از عمل‌های سخت جراحی گرفته تا داروهای قوی شیمیایی روش‌هایی هستند که مردم برای تناسب اندام و سوزاندن چربی از آن‌ها استفاده می‌کنند ولی این روش‌ها یا موقتی بوده‌اند و دوباره شخص به وزن قبلی خود بازگشته است یا به سلامتی جسمی شخص آسیب‌های جدی وارد کرده است. از این‌رو به دنبال روش سالمی هستند که علاوه بر سوزاندن چربی به سلامتیشان نیز آسیب وارد نکند.

دمنوش‌های لاغری

درباره دمنوش‌های لاغری

اگر شما هم جز افرادی هستید که روش‌های متنوعی برای لاغری خود امتحان کرده‌اید و هنوز هم موفق نشده‌اید به وزن ایده آل خود برسید، این مقاله را از دست ندهید. چایی  و دمنوش یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌هایی است که در طول روز جهت رفع خستگی از آن‌ها استفاده می‌کنید؛ در این مطلب می‌خواهیم دمنوش‌هایی معرفی کنیم که خاصیت گیاه سنا را داشته باشند؛ گیاه سنا روده باریک را تحریک می‌کند و تاثیر ملین دارد که فرد با از دست دادن آب، وزن کم می‌کند. در ادامه برخی از دمنوش‌های لاغری که می‌تواند برای شما مفید واقع شود، معرفی می‌شود.

انواع دمنوش‌های لاغری و ویژگی‌های آن‌ها

·         دمنوش لاغری چای سبز

چای سبز از جمله پرطرفدارترین دمنوش‌های لاغری در جهان است، علاوه بر تاثیرات مثبتی که در سلامتی هر شخص ایجاد می‌کند، باعث سوزاندن چربی و لاغری می‌شود. تحقیقات بسیاری درباره تاثیر چای سبز روی وزن افراد صورت گرفته است و نتایج بسیار جالبی پدید آمده‌اند؛ نتایج حاکی از این هستند که مصرف چای سبزدر 12 هفته به صورت روزانه و منظم باعث کاهش حدودا 3.3 کیلوگرم می‌شود.

شما نیز می‌توانید از چای سبز به عنوان یکی از نوشیدنی‌های روزانه خود استفاده کنید تا بعد از مدتی شاهد نتایج شگفت‌انگیز این دمنوش لاغری بشوید.

·         دمنوش لاغری پورهه

این دمنوش جز دمنوش‌های لاغری تخمیر شده است، رنگ سیاه و رایحه زمینی این نوشیدنی نیز گواه این خاصیت است. معمولا دمنوش پورهه را همراه رژیم‌های لاغری استفاده می‌کنند. البته شما می‌توانید قبل از مصرف این دمنوش با پزشک خود مشورت کنید. تحقیقات انجام گرفته روی این دمنوش گیاهی نشان می‌دهد، افرادی که از این دمنوش همراه رژیم لاغری خود استفاده می‌کنند، حدودا 1 کیلوگرم بیش از افرادی که از این گیاه مصرف نمی‌کنند وزن کم کرده‌اند.

·         دمنوش لاغری چای سیاه

یکی از محبوب‌ترین دمنوش‌های لاغری در میان ایرانیان است، شاید شما هم این دمنوش را تنها جهت رفع خستگی استفاده می‌کنید و از سایر تاثیرات آن بی‌خبر هستید. آزمایشات نشان می‌دهند افرادی که از این گونه دمنوش‌های لاغری به صورت روزانه استفاده می‌کنند تراکم توده بدنی و چربی کمتری نسبت به سایر افراد دارند؛ زیرا چای سیاه دارای فلاون بوده که یکی از مواد تاثیرگذار در لاغری به شمار می‌آید.

·         دمنوش لاغری چای سفید

چای سفید نیز مانند چای سبز و چای سیاه در زیر دسته دمنوش‌های لاغری قرار دارد، اما با تاثیرات و فواید بیشتر. زمانی که گیاه بسیار جوان است برگ‌های آن را چیده و به عنوان چای سفید به فروش میرسانند، به دلیل زمان چیدن زود هنگام طعم و مزه این دمنوش شیرین و بسیار خاص است و مانند دیگر چای‌های موجود نیست. دمنوش چای سفید علاوه بر اینکه خاصیت ضد سرطانی دارد می‌تواند در متابولیسم لاغربی بدن نیز نقش به سزایی داشته باشد. مواد موجود در این دمنوش لاغری باعث شکستن سلول‌های چربی شده و از به وجود آمدن مجدد آن‌ها جلوگیری می‌کنند؛ این امر سبب لاغری فرد می‌شود.

·         دمنوش لاغری دارچین و زنجبیل

مهمترین دلیلی که باعث لاغری فرد می‌شود استفاده از نوشیدنی‌های با طبیعت گرم و خشک است. دارچین و زنجبیل، هر دو جز مگیاهانی با طبیعت گرم و خشک هستند که می توانند به لاغری فرد کمک شایانی کنند. افرادی که از این دمنوش به طور مرتب استفاده می‌کنند دارای اندامی متناسب و وزن ایده آل هستند.

علاوه بر خاصیت گرمی دارچین، دارچین کنترل کننده قندخون است، در زمان مصرف این دمنوش، قندخون شما تنظیم می‌شود و شما احساس ضعف و گرسنگی نمی‌کنید؛ پس کمتر غذا می‌خورید و لاغر می‌مانید.

·        دمنوش زیره و رازیانه

این دانه‌ها علاوه بر مصارف بسیاری که در زیبایی دارند، جز گیاهان مفید و تاثیرگذار برای لاغری محسوب می‌شوند، شما می‌توانید این دانه‌های پرخاصیت را مانند چای دم کرده و نوش جان کنید؛ به دلیل طعمی که شاید موردعلاقه شما نباشد می توانید از عسل برای طعم دادن و خوشمزه کردن این دمنوش استفاده کنید.

در این قسمت 6 نوشیدنی از دسته دمنوش‌های لاغری به شما معرفی شد که فواید بسیاری داشتند. اما باید این مورد را در نظر داشته باشید که در مصرف این نوشیدنی‌ها باید حد اعتدال را رعایت کنید زیرا اگر زیادتر از حد معمول از این دمنوش‌ها استفاده کنید احتمال دارد تاثیرات منفی روی سلامتی شما بگذارد. پیشنهاد می‌شود قبل از شروع مصرف دمنوش‌های لاغری با متخصص تغذیه و پزشک خود مشورت کنید تا بهترین زمان و میزان مصرف را برای شما مشخص کنند و شما طبق برنامه داده شده پیش روید تا از عواقب مصرف زیاد جلوگیری کنید

نکاتی‌که باید درباره دمنوش های لاغری بدانید

برای تهیه دمنوش‌های لاغری معمولا به وسایل و ابزار خاصی نیاز نیست شما می‌توانید با یک قوری و آب جوش دمنوش مورد نظر خود را درست کرده و میل کنید، فقط در زمان مصرف باید گیاهان را در حد امکان تکه تکه و خرد کنید تا عصاره‌شان به راحتی آزاد شود و تاثیر مناسبی داشته باشد.

دمنوش‌های لاغری و سوزاندن چربی

در این مقاله دانستید علاوه بر روش‌های شیمیایی و دارویی که می‌توانید برای لاغری از روش‌های سنتی و گیاهی نیز بهره ببرید. 6 دمنوش لاغری با خاصیت‌های عالی نیز به شما معرفی شد؛ شما می‌توانید همراه رژیم لاغری خود از این دمنوش‌های لاغری نیز استفاده کنید و از تاثیرات مثبت آن در لاغری شگفت‌زده شوید.برای خرید دمنوش لاغری یوشا  به شما کمک میکند