دمنوش هایی که باعث حفظ سلامتی می شود

در این فصل از سال، هیچ چیز لذت بخش تر از نوشیدن یک فنجان دمنوش گیاهی نیست. خواص درمانی دمنوش‌های گیاهی فوق العاده است. این دمنوش‌ها حاوی ویتامین ها و مواد معدنی مختلف هستند و باعث حفظ سلامتی در بدن می شوند. به گفته یک متخصص طب گیاهی در کانادا، نوشیدن روزانه ی چای و دمنوش‌های گیاهی به درمان بسیاری از مشکلات، ناراحتی ها و بیماری ها کمک می کند. حتما نوشیدن این دمنوش‌های مفید را که برای سلامتی مفید اند، امتحان کنید.

دمنوش هایی که باعث حفظ سلامتی می شود :

دمنوش نعناع فلفلی

نوشیدن دمنوش‌نعناع فلفلی به تسکین و درمان نفخ شکم کمک کرده و از تجمع گاز در معده جلوگیری می کند. این دمنوش‌برای درمان سوء هاضمه و حالت تهوع هم مفید است. دمنوش‌نعناع فلفلی را می توانید به صورت دمنوش‌های کیسه ای آماده یا به صورت دم کردن گیاه در آب جوش، تهیه کنید.

دمنوش زنجبیل

زنجبیل گیاه دیگری است که برای درمان تهوع و استفراغ و ناراحتی های معده مفید است. برای تهیه ی چای زنجبیل می توان ریشه ی دم کرده ی گیاه زنجبیل را به همراه آب لیموی تازه و عسل یا به صورت دمنوش‌های کیسه ای آماده، نوش جان کرد.

دمنوش بابونه

دمنوش بابونه آرام بخش و برای درمان بی خوابی بسیار مفید است. مصرف این‌دمنوش پس از صرف غذا، به هضم آن کمک می کند و هنگام سرماخوردگی برای درمان سرفه و برونشیت توصیه می شود. برای دریافت تمام مزایای دارویی این دمنوش، مطمئن باشید که بابونه به خوبی دم کشیده باشد.

چای رویبوس

چای رویبوس سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است. آنتی اکسیدان های این چای به درمان بیماری های مختلفی از جمله بیماری های پوستی مثل اگزما کمک می کند.

دمنوش بادرنجبویه

این دمنوش‌به بهبود تمرکز و حافظه کمک می کند ضمناً می توانید برای داشتن خوابی راحت و آرام پیش از خواب آن را نوش جان کنید. مصرف بادرنجبویه برای کودکان بی خطر است و می توان به آن لیمو یا شربت افرا هم اضافه کرد.

دمنوش قاصدک

دمنوش‌قاصدک پاک کننده ی طبیعی کبد است. این دمنوش‌به بازسازی سلول های کبدی کمک می کند و عملکرد کبد را بهبود می دهد. قاصدک با تولید صفرا به فرآیند گوارش هم کمک می کند.

دمنوش رزهیپ

رزهیپ میوه ی گیاه رز یا همان گل سرخ است. رزهیپ حاوی مقادیر بالایی ویتامین C است که به افزایش سیستم ایمنی بدن و سلامت پوست کمک می کند. این دمنوش‌برای بهبود عملکرد غده ی آدرنال هم مفید است.

همچنین برای کسب اطلاع درباره آخرین خبرهای سایت نیوشانش عضو خبرنامه سایت ما شوید.