رایگان صاحب فروشگاه اینترنتی شوید کلیک کنید
تماس با یوشا : ۲۵۳۵ ۸۸۰ ۰۹۱۹

معرفی ۱۵ نرم افزار پزشکی برای گوشی های اندروید و IOS

نرم افزارهای پزشکی مددیار خوب و کم هزینه ای برای ما هستند. این نرم افزارها که به سادگی بر روی گوشی های هوشمند نصب می‌شوند و تعدادشان هم کم نیست هریک قابلیت هایی دارند که می توانند در زمینه های مختلف به ما کمک کرده و کار ما را آسان کنند. بعضی از این نرم افزار ها نقش کمک پرستار را برایمان ایفا می‌کنند و بعضی هم نقش پزشک و بعضی هم مانند یک روانپزشک می‌توانند بر روی روحیات ما تاثیر بگذارند. در این مقاله از یوشا می‌خواهیم شما را با چند مورد از مفیدترین اپلیکیشن های موبایل در حوزه سلامت و پزشکی آشنا کنیم.

نرم افزار پزشکی My Pillbox

اگر زمان مصرف دارو یا داروهای خود را فراموش می‌کنید از این نرم افزار استفاده کنید. کاری که اپلیکیشن My Pillbox انجام می‌دهد این است که زمان مصرف داروهایتان را به شما یادآوری می‌کند. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که تنها یک بار نام و زمان مصرف داروهای خود را وارد نرم افزار کنید. پس از آن برای همیشه و به روش های مختلف مصرف آنها را به شما یاد آوری می‌کند. علاوه بر نام و زمان مصرف، در صورت نیاز می توانید به آن توضیحاتی هم اضافه کنید. اطلاعاتی مانند تاریخ شروع یا پایان مصرف دارو، دلیل استفاده از دارو و پزشک تجویز کننده دارو، تداخلات آن با سایر داروها و غیره می‌تواند از جمله این موارد باشد. ۱۲ نوع دسته بندی برای داروها وجود دارد مانند قرص، شربت، کپسول، قطره و غیره. همچنین می‌توانید داروها را بر اساس رنگ دسته بندی کنید که برای این کار ۹ رنگ مختلف در اپلیکیشن قرار داده شده است. اپلیکیشن پزشکی My Pillbox رابط کاربری زیبایی دارد و برای استفاده از آن نیازی به اینترنت نیست.

نرم افزار پزشکی-نرم افزار مای پیل-اپلیکیشن مای پیل

نرم افزار MyPillbox

این اپلیکیشن بر روی گوشی های اندرویدی قابل استفاده است.

Lumosity – Brain Training

Lumosity یک موسسه حقوقی بزرگ و معتبر، متشکل از بهترین متخصصین اعصاب دنیا هستند. این موسسه در پی یافتن روش هایی برای افزایش میزان هوش، و تقویت ذهن و حافظه است. اپلیکیشن تقویت حافظه Brain Training بیش از ۲۵ بازی فکری و تاثیرگذار دارد. انجام هر بازی حداقل ۱۵ دقیقه زمان می‌برد و در پایان رتبه ای به نام LPI به شما می‌دهد. این رتبه بر اساس عواملی مانند قدرت حافظه، دقت، سرعت و انعطاف پذیری شما است. با مقایسه این رتبه با رتبه روزها و ماه های قبل خود می‌توانید میزان افزایش هوش و حافظه خود را بسنجید. در حال حاضر لوموسیتی با ۶۰ میلیون کاربر از سرار دنیا محبوب ترین و کارآمدترین برنامه آموزشی تقویت ذهن میباشد.

اپلیکیشن پزشکی-نرم افزار پزشکی-نرم افزار مغز

اپلیکیشن برین ترینینگ

این اپ هم بر روی هر دو سیستم عامل اندروید و ای او اس قابلیت نصب دارد.


تقویت حافظه و تمرکز با : پکیج تمرکز ذهن و تقویت حافظه یوشا


 

Eye Test – Eye Exam

اگر می خواهید قدرت بینایی چشم های تان را بسنجید یا اگر احساس می‌کنید چشم هایتان ضعیف شده است Eye Test – Eye Exam از برنامه هایی است که می‌توانید از آن کمک بگیرید. این اپلیکیشن از ۱۲ تست متفاوت تشکیل شده است. تست آستیگماتیسم، تست عینک، خشکی چشم، تطبیق، کوررنگی، تفکیک رنگ، حساسیت به کنتراست، خطای دید و دید مرکزی مهم ترین تست های گرفته شده توسط نرم افزار Eye Test-Eye Exam است. روش های مورد استفاده، مشابه تست های تست اپتومتریست است و تفاوت زیادی با آن نندارد اما دقت آن را هم نداشته و قطعا دارای خطاست. اما نکته مثبت آن این است که می‌تواند شما را از وجود مشکل و ناراحتی چشمی مطلع نماید.

نرم افزار Eye Test هم دارای آزمون (Eye Quiz) است.

نرم افزار پزشکی-اپلیکیشن پزشکی-نرم افزار تست بینایی-اپلیکیشن تست بینایی

نرم افزار Eye Test-Eye Exam

این اپلیکیشن برای پلتفرم اندروید منتشر شده و استفاده از آن کاملا رایگان است

Heart Rate

اگر می‌خواهید شدت ضربان قلب خود را بسنجید نرم افزار  Heart Rate را بر روی گوشی خود نصب کنید. با نرم افزار سنجش شدت ضربان قلب Heart Rate می‌توانید وضعیت عملکرد قلب و تنفس خود را کنترل کنید. روش استفاده از این اپ به این شکل است که باید انگشت خود را جلوی دوربین موبایل نگه دارید تا برنامه اجرا شده و کار کند.

اپلیکیشن تست قلب-اپلیکیشن سلامت قلب-اپلیکیشن سنجش ضربان قلب

نرم افزار سنجش ضربان قلب

این اپلیکیشن تنها بر روی گوشی های ای او اس نصب می‌شود.

OnTrack Diabetes

از این اپ می‌توانید برای چک کردن میزان قند خون خود استفاده کنید. این نرم افزار به خصوص برای افرادی که دچار دیابت و  قندخون هستند می‌تواند بسیار مفید باشد. با کمک این اپ می‌توانید علاوه بر قند خون، نوع غذای مصرفی و میزان داروی خود را هم مدیریت کنید.

نرم افزار onTrack Diabetes رابط کاربری ساده ای دارد و از اطلاعات واردشده، گزارش ها و آمارهای دقیقی ارائه می‌دهد.
نرم افزار سنجش دیابت-اپلیکیشن کنترل دیابت-اپلیکیشن قندخون

اپلیکیشن کنترل دیابت ontrack-diabetes

onTrack Diabetes هم بر روی گوشی های اندرویدی و هم گوشی های ای او اس نصب می‌شود.

 


پیشنهاد یوشا : پکیج کنترل و درمان دیابت و قند خون


 

Brain.fm

Brain.fm موسیقی برای مغز است. دانشمندان معتقدند موسیقی ابزاری قوی برای تقویت حافظه است. آنهامعتقدند حواس پرتی و فراموشی، نداشتن آرامش و بی خوابی را می‌توان با گوش دادن به موسیقی مناسب برطرف کرد. تمام موسیقی های این برنامه توسط متخصصین علوم اعصاب به صورت هدفدار و برای مغز انسان طراحی شده است. موسیقی های برنامه به ۵ دسته موسیقی مخصوص تمرکز (focus)، موسیقی مخصوص ریلکسیشن (relaxation)، موسیقی انرژی زا(recharge)، موسیقی مخصوص خواب (sleep)، موسیقی مخصوص مدیتیشن(meditation)تقسیم شده است که متناسب با نیاز خود می‌توانید موسیقی های هر دسته را انتخاب کرده و گوش دهید.

نرم افزار پزشکی-اپلیکیشن پزشکی-نرم افزار برین-نرم افزار تقویت مغز

نرم افزار Brain.fm

این اپلیکیشن بر روی سیستم عامل اندروید و ای او اس قابلیت نصب و اجرا دارد.

 

WebMD

WebMD یکی از ابزارهای حوزه پزشکی و سلامت است و اطلاعات متنوعی را در این زمینه در اختیار شما قرار می‌دهد. بررسی علائم بیماری و تشخیص آن و دادن اطلاعات درباره آن بیماری و داروهای مرتبط و آموزش کمک های اولیه تنها بخشی از قابلیت های این نرم افزار است.

اگر به دنبال اپلیکیشنی هستید که اطلاعاتی در مورد سلامت در اختیار شما قرار ‌دهد، WebMD یکی از بهترین گزینه‌ها است. حتی اگر شما به اینترنت دسترسی نداشته باشید، می‌توانید اطلاعاتی همچون کمک‌های اولیه را در جیب خود داشته باشید. این اپ به شما تمامی ابزارهای لازم برای تصمیم‌گیری در مواقع اضطراری و البته قابلیت‌های ویژه‌ای برای تشخیص علائم بیماری‌ها و جراحات، داروها و شیوه‌های درمان، اطلاعات کمک‌های اولیه، لیست‌های سلامتی، مشخصات قرص‌ها و… را می‌دهد.

اپلیکیشن پزشکی موبایل-نرم افزار پزشکی موبایل-

نرم افزار پزشکی وب ام دی

در این نرم افزار ابتدا باید بخشی از بدن خود که دچار ناراحتی شده است و پس از آن علائم خود را وارد نمایید تا برنامه اطلاعات مفصلی راجع به آن به شما بدهد. پس از آن نرم افزار راجب وضعیت بیماری و علائم مرتبط با آن اطلاعاتی در اختیار شما قرار می‌دهد و داروها و ویتامین های مناسب و شیوه های درمانی آن  را بیان می‌کند. حتی راجع به عواقب استفاده از داروها و سایر حالات ممکن و اثرات و نتایج آن هم اطلاعات خوب و مفیدی در اختیارتان می‌گذارد.

اگر نام قرصی را نمی‌دانید می‌توانید با واردکردن اطلاعات ظاهری قرص، نام آن را در این نرم افزار بیابید. اندازه، رنگ و شکل قرص را وارد کنید تا آن را از میان بانک اطلاعات خود جستجو و نام آن را برایتان بیابد. آموزش کمک های اولیه، آدرس و اطلاعات مطب، بیمارستان و داروخانه های آن محدوده، از دیگر قابلیت های این برنامه است. قسمت آموزش کمک های اولیه آن در حالت آفلاین هم قابل استفاده است.

این اپ را می‌توانید بر روی گوشی های اندروید نصب و استفاده کنید.

CPR.Choking

CPR مخفف Cardio Pulmonary Resuscitation به معنای احیای قلب و عروق است. این نرم افزار با ارائه آموزش های ویدئویی به شما می‌آموزد چگونه به کسی که دچار خفگی از هر نوعی، شده است کمک کنید و به زندگی برگردانید. در این نرم افزار می‌آموزید چگونه گردش خون و تنفس مصنوعی را تا زمان برقراری گردش طبیعی و خود به خودی خون، برقرار کنید و دو عضو مهم و حیاتی بدن یعنی قلب و مغز را احیا کنید.

آموزش احیای قلب-اپلیکیشن احیای قلب

نرم افزار آموزش احیای قلب و عروق CPR.Choking

این نکته را مدنظر داشته باشید که قبل از احیای هر بیماری باید موارد احتیاط را رعایت نموده تا اگر بیمار دچار بیماری ایدز یا هپاتیت باشد به شما سرایت نکند.

خواندن این مقاله هم مفید است  22 قرص لاغری پرفروش را می‌شناسید؟چه عوارضی دارند و چه اندازه موثر اند؟- قسمت اول

CPR بر روی گوشی های اندروید و ای او اس قابل نصب است.

Baby and Child First Aid

اپلیکیشن Baby and Child First Aid توسط سازمان صلیب سرخ جهانی برای کمک به خردسالان و کودکان ارائه شده است. این برنامه آموزش ها و مهارت های زیادی را به صورت کاملا رایگان برای مراقبت از کودکان در اختیار کاربران قرار می‌دهد. استفاده از این نرم افزار برای والدین، سرپرستان و تمام افرادی که کارشان مراقبت از کودکان است مفید است. First Aid شامل ویدیوهای آموزشی و توصیه هایی برای آموزش مهارت ها و ارائه اطلاعات ضروری برای مواقع اضطراری، مشکلات مختلف و بیماری ها است تا با بالا بردن سطح دانش آنها، بدانند در چنین مواقعی برای نجات و سلامت کودکان چه عکس العملی داشته باشند. این اپلیکیشن هم شامل بخش آزمون است تا میزان دانش خود را بسنجند.

اپلیکیشن پزشکی موبایل-آموزش کمک های اولیه کودکان-نرم افزار پزشکی کودک

اپلیکیشن Baby and Child First Aid برای کودکان و خردسالان

از این اپلیکیشن می‌توان بر روی گوشی های اندروید استفاده کرد.

با ما تماس بگیرید ۲۵۳۵ ۸۸۰ ۰۹۱۹ یا ارسال پیام

یوشا درینکز همراه همیشگی یوشا دوستان

تیم متخصص و آموزش دیده یوشا درینکز با برخورداری از بزرگترین جامعه مشاوران یوشا در سراسر کشور آماده خدمتگزاری به شما مشتریان عزیز می باشد

First Aid – American Red Cross

این اپلیکیشن از بهترین و قوی ترین برنامه ها برای آموزش کمک های اولیه است. Red Cross دارای فیلم های آموزشی و آموزش های گام به گام و بخش آزمون است. با توجه به اهمیت یادگیری کمک های اولیه، نصب و استفاده از این نرم افزار می‌تواند بسیار مفید و موثر باشد.

Red Cross مختص گوشی های اندرویدی است.

 

نرم افزار سنجش سلامت

نرم افزار “سنجش سلامت” یک نرم افزار فارسی است که مانند یک پزشک همراه همواره شما را چکاب می‌کند. محاسبه گروه خونی، اطلاعات گروه خونی، محاسبه شاخص توده بدن، محاسبه  شاخص چربی بدن، محاسبه قد و وزن ایده آل، پیش بینی طول قد، محاسبه احتمال ریسک ابتلا به دیابت نوع ۲، محاسبه وزن بارداری و محاسبه وضعیت افسردگی از قابلیت های اپلیکیشن موبایلی سنجش سلامت است.
این اپ بر روی سیستم عامل اندروید نصب و اجرا می‌شود.

Home Remedies

 اگر به طب سنتی و درمان های طب سنتی علاقه مندید Home Remedies را نصب کنید تا از امکانات متنوع آن استفاده نمایید. این نرم افزار به شما یاد می‌دهد چگونه با استفاده از گیاهان دارویی و میوه ها، داروهای دست ساز خانگی درست کنید. داروهایی که بر خلاف داروهای شیمیایی، مصرف آنها هیچ گونه عوارضی برای بدن ندارد و هزینه تهیه و ساخت آنها کم است. در این اپلیکیشن روش درمان بیش از ۱۰۰ بیماری مانند آکنه، کمردرد، ریزش مو، سرماخوردگی و آنفولانزا، استرس، دیابت و فشارخون وجود دارد که به سادگی می‌توانید آنها را آماده و درست کنید. برای سهولت در استفاده، هریک از بیماری ها در دسته بندی های خاص خود قرار دارند.
نرم افزار آموزش طب-اپلیکیشن پزشکی-نرم افزار پزشکی موبایل

اپلیکیشن پزشکی Home Remedies

این اپلیکیشن بر روی گوشی های اندرویدی قابل استفاده است.

Drugs.com Medication Guide

این اپلیکیشن برای شما محیطی را فراهم می‌سازد که بتوانید اطلاعات داروها و قرص‌ها را مشاهده کنید، تداخلات دارویی و موارد منع مصرف را بررسی و لیستی از داروهای مصرفی خود را نگه دارید. در این اپ لیستی به نام «لیست داروی من» وجود دارد که شما می‌توانید به تمامی اطلاعات پزشکی خود دسترسی داشته باشید. Drugs.com شامل یک شناسه قرص، جستجوگر تداخلات و قسمت‌های مفید دیگر مانند پیشنهادات پزشکی است.

Drugs.com ماهیانه با بیش از ۹ میلیون بازدید کننده یک راهنمای کامل در زمینه اطلاعات دارویی است.

 

نرم افزار پزشکی-اپلیکیشن پزشکی-نرم افزار اطلاعات دارو

نرم افزار پزشکی Drugs.com

Drugs.com Medication Guide دارای یک بانک اطلاعات دارویی است که میتوانید هر دارویی را به ترتیب حروف الفبای انگلیسی جستجو نمایید. برنامه  دارای پشتیبانی آنلاین است. متخصصین سلامت و پرسش و پاسخ از دیگر قسمت های برنامه است. در هرصورت پیشنهاد یوشا به شما این است که از مصرف خودسرانه دارو پرهیز و همواره داروی خود را مطابق تجویز پزشک خود مصرف کنید. از این برنامه می‌توانید برای بالا بردن سطح دانش و آگاهی خود استفاده کنید.

از این اپ می‌توان بر روی گوشی های اندروید و ای او اس استفاده نمود.

Visual Anatomy Free

از بهترین و قدرتمندترین نرم افزارهای پزشکی با ویژگی های متفاوت است که برای نمایش آناتومی بدن انسان طراحی شده است. اگر مایل به دیدن آناتومی بدن انسان به صورت سه بعدی هستید، اگر دانشجوی پزشکی هستید و اگر می‌خواهید با عملکرد بدن انسان آشنا شوید، اگر پزشک یا استاد هستید و میخواهید آناتومی بدن انسان را به بیماران و دانشجویان خود نشان دهید Visual Anatomy Free این کارها را برای شما انجام می‌دهد. این اپ بیش از ۳۰۰ ویژگی و بیش از ۱۲۴۷ عکس با کیفیت دارد که در آن ارگان های مختلف مانند سیستم عصبی، سیستم گردش خون بدن، ماهیچه، استخوان ها و ارگان های دیگر بدن را نمایش می‌دهد.

Visual Anatomy Free رابط کاربری ساده ای دارد. با کلیک و زوم کردن می‌توانید هر عکسی را بزرگتر نمایید و از مسیریاب برای رفتن به ارگان‌های دیگر استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید به کمک این اپلیکیشن از دانسته‌های خود آزمون بگیرید. یک آزمون آنلاین چهارگزینه ای با ۱۵۰ سوال. با استفاده از قابلیت جستجو که در نرم افزار گنجانده شده می‌توانید به سرعت عضو مورد نظر خود را بیابید. عکس های قابلیت بزرگ نمایی دارند و با کلیک بر روی هر عکس به صورت بزرگ و سه بعدی قابل مشاهده اند. استفاده از این اپلیکیشن نیاز به اینترنت ندارد و فایل های موجود در برنامه به صورت آفلاین قابل دانلود است.

ای اپ بر روی هر دو پلتفرم اندروید و ای او اس نصب می‌شود.

Doctor on Demand

Doctor On Demand این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید مشکلات و سوالات پزشکی که دارید را به صورت مجازی از یک پزشک بپرسید. بیماری هایی مانند انواع آلرژی، حساسیت، تب، سرفه، سرماخوردگی، آنفولانزا، عفونت های ادراری و بیماری هایی شبیه به این را می‌توانید با یک پزشک مطرح کنید اما برای بیماری های مهم تر نیاز به مراجعه حضوری به پزشک است. امکان ارسال ویدئوچک هم وجود دارد. با استفاده از نرم افزارهای پزشک مجازی می توانید در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید.

 

نرم افزار Doctor on demand-نرم افزار پزشکی-اپلیکیشن پزشکی

اپلیکیشن Doctor on Demand

این اپ را می‌توان بر روی پلتفرم اندروید نصب نمود.

در این مقاله از یوشا سعی شد چند اپلیکیشن مفید و کاربردی که در زمدگی روزمره به دردمان می‌خورد را به شما معرفی کنیم. شاید همه این اپلیکیشن ها نتوانند جایگزین خوب و کاملی برای پزشک باشند اما در مراحل اولیه بروز مشکل یا بیماری می‌توانند بسیار مفید باشند. با این نرم افزارها می‌توان بروز یک بیماری را در همان مراحل اولیه تشخیص داده و برای درمان آن اقدام کنیم و در مواقعی که دسترسی به پزشک یا مرکز درمانی ممکن نیست حتی جان انسانی را نجات دهیم. اگر شما هم نرم افزار کاربردی می‌شناسید که در اینجا نام برده نشده در بخش دیدگاه ها به ما معرفی کنید.

References

zoomit.ir

irantelemed.ir

yjc.ir

با ما تماس بگیرید ۲۵۳۵ ۸۸۰ ۰۹۱۹ یا ارسال پیام

یوشا درینکز همراه همیشگی یوشا دوستان

تیم متخصص و آموزش دیده یوشا درینکز با برخورداری از بزرگترین جامعه مشاوران یوشا در سراسر کشور آماده خدمتگزاری به شما مشتریان عزیز می باشد

لینک کوتاه
۴.۸/۵ ( ۱۰ نظر )
توسط |اردیبهشت ۱۰ام, ۱۳۹۹|مجله نیوشا|

در باره نویسنده :

youshadrinks

پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان نیوشانوش پاسخ داده می شود