رایگان صاحب فروشگاه اینترنتی شوید کلیک کنید
تماس با یوشا : ۲۵۳۵ ۸۸۰ ۰۹۱۹

درمان انواع بیماری ها با ۳ کتاب برتر گیاهان دارویی

تخمین زمان مطالعه: ۱۵ دقیقه

جنگ جهانی دوم با تمام سختی هایش، در رابطه با داروهایی که از انواع خوراکی ها و برخی مواد غذایی و حتی میوه ها به دست آمد پیامد های خوبی داشت. کشف این داروها یا دمنوش های گیاهی باعث شد که بدن در مقابل میکروب و ویروس ها عملکرد بهتری داشته باشد و بتواند با انواع بیماری ها مقابله کند. چرا با اینکه همه ما، از اول زندگی با غذا و انواع مختلف خوراکی ها آشنا شده ایم، یعنی خوراکی ها اولین چیزهایی بود که بعد از متولد شدن به آنها عادت کردیم، باز هم به طور کامل با خواص درمانی بی نظیر آن آشنا نیستیم؟!


این قبول که همیشه نمی توان تمام بیماری ها را به دمنوش های گیاهی یا مواد غذایی مفید و سالم درمان کرد و گاهی حتما باید تحت مراقبت پزشک و داروهای شیمیایی بود. اما استفاده از دمنوش های کاملاً گیاهی این فایده را دارد که عاری از هرگونه عوارض و مضرات است. اکنون در این مقاله می خواهیم شما را با ۳ کتاب برتر گیاهان دارویی مثل اعجاز خوراکی ها، اسرار خوراکی ها و کتاب اولین دانشگاه و آخرین پیامبر آشنا کنیم تا بیشتر به اهمیت و نحوه صحیح مصرف دمنوش، گیاهان دارویی و مواد غذایی پی ببرید. چرا که با استفاده درست و اصولی از مواد غذایی و دمنوش های گیاهی می توانید به عمر خود بی افزایید و سالم تر زندگی کنید. پس پیش به سوی زندگی سالم.

 

دمنوش های گیاهی - دمنوش نیوشا - خواص گیاهان

درمان انواع بیماری با ۳ کتاب گیاهان دارویی

غذا یا دارو؟

گرسنگی زنگ هشداری است که به شما نشان می دهد حتما باید غذا میل کنید و گرنه با مشکلات معده و گوارش مواجه خواهید شد. در این زمان مواد غذایی مثل دارو عمل می کنند و بعد از خوردن آن، قطعا احساس بهتری دارید. هنگام بیماری ممکن است اشتباهاتی از قبیل منع و پرهیز زیادی از خوراکی های مفید مثل میوه و یا غذاهای خوشمزه و لذیذ رخ دهد. حال درست است هر کسی عادتی دارد و بعضی ها به هیچ صراطی مستقیم نمی شوند و نظر خود را دارند. حداقل اگر میوه نمی خورید، حتما گیاهان مفید و دارویی مثل پرسیاوشان، ترنجبین، عرق کاسنی و دیگر گیاهان دارویی را مصرف کنید. کتاب اعجاز خوراکی ها تلاش کرده تا به شما ثابت کند رمز تمام درمان بیماری ها در مواد غذایی خوشمزه و لذیذ است. چون اگر افراد حتی در زمان مریضی خوردن خوراکی های خوشمزه را به خود منع کنند، نه تنها باعث برطرف کردن بیماری خود نمی‌شوند بلکه عمر آن ها هم کاهش می‌یابد. پس با مصرف درست از مواد غذایی طول عمر خود را افزایش دهید.

دمنوش های گیاهی - دمنوش نیوشا - خواص گیاهان

با معجزه های غذا در کتاب اعجاز خوراکی ها آشنا شوید

در ابتدا افراد فقط غذا می‌خوردند که گرسنگی آن ها رفع شود، اما مدتی بعد کم کم با خواص، ویتامین های مختلف در آن و تامین سوخت و ساز بدن آشنا شدند. خوردن غذاهای متفاوت فقط عمر شما را افزایش نمی‌دهد بلکه یک زندگی بانشاط برای شما می‌سازد.

تا به آنجا رسید دانش من
که بدانم همی که نادانم

جوانان پیر شده

عده ای هستند که که در اصل جوانی، پیر و فرسودن می‌شوند. فکر می‌کنید این افراد چه قدر سن دارند؟ شاید کمتر ۵۰ یا ۶۰ سال. در این سن و سال نباید با پیری زودرس مواجه شد. چون اشخاص دل زنده ای هم وجود دارند که بعد از ۱۰۰ سال زندگی بازهم به زندگی خود عشق می‌ورزند و به ادامه حیات امیدوارند. تنها یک مشکل بزرگ دارند و آن هم اشتهای زیاد به غذا و تعطیل شدن دستگاه رشد و نموی بدن آنهاست. آن ها در این سن میل به غذا دارند و به طور مداوم از اطرافیان خود گله مندند که چرا اجازه خوردن غذای بیشتر به آن ها نمی‌دهند.

 

درست مثل مادربزرگ خودم که در زمان پیری به دلیل افزایش فشار و قند خون نمی‌توانست زیاد غذا بخورد و اما همیشه حتی بیشتر از قبل هوس مصرف غذاهای شیرین و قندی می‌کرد. او در تمام روز از دست ما ناراحت بود و نمی‌دانست که همه این کارها به خاطر سلامتی خودش است تا کمی بیشتر در جمع ما بماند. اما خب افسوس که مرگ از آن چیزی که فکر کنید به ما نزدیک تر است.

دمنوش های گیاهی - دمنوش نیوشا - خواص گیاهان

پیری زودرس

آیا می‌دانید همه ما در اصل گیاه خواریم؟

همه ما قبلاً گیاه خوار بودیم اما کم کم با ماشینی شدن زندگی گوشت‌خوار شدیم که همین کار باعث بسیاری از بیماری ها شده است. پس به نظر می‌رسد خیلی راحت می‌توانیم به گیاه خوار بودنمان ادامه دهیم و به اصل خود برگردیم. البته نه اینکه به هیچ وجه گوشت و مزغ نخوریم. نه! مصرف گوشت هم برای بدن ضروری است و باید در کنار مواد گیاهی مصرف شود. خوشبختانه امروزه دمنوش های گیاهی که از گیاهان دارویی با خواص مفید تشکیل شده، وجود دارند که می‌توانیم  به کمک آن ها بسیاری از بیماری ها را درمان و از سلامتی بدن خود محافظت کنیم.

دمنوش های گیاهی - دمنوش نیوشا - خواص گیاهان

چه گیاهان و چه دمنوش های گیاهی مصرف کنیم؟

برای مثال عسل خود به عنوان مکمل ورزشی است و سوخت و ساز بدن را تامین می‌کند. باورتان می‌شود که با مصرف درست از عسل می‌توانید تمتم عفونت های بدن خود را موجب بیماری های مختلف می‌شود از بین ببرید؟! عسل ضد سرطان است و کلسترول بدن را به خوبی تنظیم می‌کند و هزاران هزار خواص دیگر که می‌توانید در این مورد بیشتر تحقیق کنید تا به خواص بی‌نظیر آن پی ببرید. حالا این یک نمونه است، گیاهان دارویی خیلی زیاد هستند که می‌توان به صورت جوشانده ویا دمنوش استفاده کرد.

زیره و خواص درمانی آن

زیره سرشار از آنتی اکسیدان است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. یکی دیگر از خواص مهم زیر، کنترل و تنظیم قند و کلسترول خون است. شما با مصرف این گیاه ضد میکروب می‌توانید به کاهش وزن و رسیدن به یک اندام مناسب کمک کنید.

دمنوش های گیاهی - دمنوش نیوشا - خواص گیاهان

دمنوش زیره

مهم ترین تفاوت دمنوش با جوشانده و چای

تفاوت دمنوش با چای در وجود گیاهی به نام کاملیا سیننسیس (Camilla Sinensis) بوده که دمنوش ها فاقد این گیاه هستند و به‌جای آن از برگ، گل و قسمت‌هایی از گیاهان به‌خصوص دیگری تشکیل شده است. تفاوت دمنوش ها با جوشانده در نوع آماده سازی آن است. در جوشانده، قسمت‌هایی از گیاه که محکم‌تر است و یا نیاز دارد که با جوشیدن در آب خواص اصلی آن خارج شود، با آب گرم مستقیماً می‌جوشانند و این امر موجب خارج کردن مواد بیشتری از گیاه می‌شود که خطرناک هم است. اما در دمنوش، گیاه را کوبیده و در آب جوشیده به مدت چند دقیقه قرار می‌دهند و سپس صاف می‌کنند. نوشیدنی حاصل، دمنوشی گیاهی خواهد بود.
در ادامه مقاله می‌خواهیم شما را با یک کتاب دیگر به نام اسرار خوراکی ها که یکی دیگر از ۳ کتاب برتر گیاهان دارویی است آشنا کنیم. با مطالعه مطالب این کتاب هم می‌توانید به داشتن یک زندگی سالم توام با شادی و نشاط امیدوار شوید و کم تر به نخوردن غذا و پیری زودرس و دیگر افکار ناامید کننده بی اندیشید.

خواندن این مقاله هم مفید است  خرید محصولات نیوشا از سایت اصلی نیوشا

دمنوش های گیاهی - دمنوش نیوشا - خواص گیاهان

کتاب اسرار خوراکی ها در همان ابتدای خود بر چند اصل تاکید می‌کند:

  • جوانی پایدار به یک تغذیه خوب بستگی دارد.
  • پیری یک بیماری قابل علاج و پیشگیری است.
  • فقط غذاهای لذیذ می‌توانند عمر انسان را دراز نمایند.
  • پرخوری چربی بدن را زیاد و طول عمر را کم می‌کند.
  • اگر سلامتی قابل خرید باشد محل فروش آن دکان ها سبزی و میوه فروشی است، نه جای دیگر!
  • عقربه زمان به عقب برنمی‌گردد، اما زمانی که بخواهد کند کار کند باید عقربه آن را برگرداند.

دمنوش های گیاهی - دمنوش نیوشا - خواص گیاهان

خود شناسی با کتاب اسرار خوراکی ها

با مطالعه این مقاله بیشتر طبع خود را بشناسید و با توجه به مزاج و طبیعت بدن خود، بهترین و مناسب ترین مواد غذایی را مصرف کنید. البته طب جدید اعتقاد زیادی به طبع متفاوت انسان ندارد و به این معتقد است که هیچ بیماری و مشکلاتی به طبع گرم و سرد افراد ربط ندارد. اکنون شاید این سوال مطرح شود که آیا واقعا طبع گرم و سرد حقیقت دارد؟ آیا افراد با شناخت طبع و مزاج خود می‌توانند بسیاری از بیماری های خود را درمان کنند؟

خیر، طبایع دروغ نیستند و قطعا حقیقت دارند چراکه اگر طبع گرم و سرد وجود نداشت، چرا برخی از افراد با خوردن غذا یا خوراکی های گرم مثل گردو، انجیر، زنجبیل و دیگر مواد غذایی مثل این ها مشکل گرمی و خشکی دهان پیدا می‌کنند و با خوردن غذاهای خنک مثل لیمومشکلشان برطرف می‌شود؟! اگر شما سعی کنید طبع خود را بهتر بشناسید به راحتی با مصرف کردن و پرهیز از بعضی خوراکی ها می‌توانید از بروز بسیاری بیماری ها پیشگیری کنید. جهت اینکه زودتر و راحت تر با طبع و مزاج خود آشنا شوید می‌توانید مقاله متفاوت ترین تست مزاج شناسی را مطالعه کنید.

بعد از اینکه مزاج خود شناختید خیلی راحت تر می‌توانید از میوه های مفید و با خواص بی‌نظیر مصرف کنید تا از ویتامین های آن ها بهره مند شوید. دمنوش های گیاهی هم همین طور! با استفاده از علم خودشناسی از دمنوش های گیاهی و گیاهان دارویی جهت رفع بیماری ها استفاده کنید تا داروهای شیمیایی و مضرات آن وارد بدن شما نشود.

دمنوش های گیاهی - دمنوش نیوشا - خواص گیاهان

طبع شناسی

نحوه صحیح مصرف دمنوش های گیاهی

هنگام استفاده از دمنوش های گیاهی و گیاهان دارویی حتما به نحوه صحیح مصرف آن توجه کنید چراکه مصرف درست و اصولی از دمنوش های گیاهی موجب می‌شود از خواص درمانی آن ها بهتر و زودتر بهره مند شوید. به طور مثال نیوشانوش در وب سایت خود به طور کامل نحوه صحیح مصرف دمنوش نیوشا را توضیح داده و با مقاله ای به نام دمنوش نیوشا را بهتر بشناسید تفاوت بین جوشانده، دم کرده و دمنوش های گیاهی را برای شما بررسی کرده است تا راحت تر نوشیدنی مورد نظر خود را آماده و مصرف کنید.

اکنون می‌خواهیم شما را با دیگر کتاب برتر ایران زمین آشا کنیم. این کتاب رابطه بین غذا در اسلام را توضیح داده است. آیا به نظر شما اسلام در مورد غذاشناسی و نحوه صحیح غذا خوردن در قرآن اشاره کرده؟ برخی از افراد این تصور را دارند که غذاشناسی اسلامی نمی‌تواند در میان کتاب های علمی غذائی جائی برای خود باز کند؟

دمنوش های گیاهی - دمنوش نیوشا - خواص گیاهان - معرفی کتاب گیاهی

کتاب اولین دانشگاه و آخرین پیامبر

رابطه بین غذا و اسلام در کتاب اولین دانشگاه و آخرین پیامبر

دکتر پاکنژاد یزدی مؤلف کتاب های زیادی از جمله کتاب اولین دانشگاه و آخرین پیامبر است. وی در این کتاب به این موضوع اشاره دارد که اولین حفره ای که غذا و حیات از آن وارد می‌شد؛ حفره ای به نام ناف است. حتی می‌توان ناف نوزاد و مادر را نقاط اتصال و اتکاء نامید. در باره خوردن درست و صحیح از غذاهای مختلف در اسلام زیاد صحبت شده که در کتاب دکتر یزدی به طور کامل می‌توانید آن ها را مطالعه کنید. اما یک نکته باعث می‌شود هر فردی بیشتر تمایل به خواندن این موضوعات داشته باشد این است که؛ معده انسان بسیار حساس و زودرنج است و سبب ناراحتی و بیماری های مختلف ناشی از عادات بد غذا خوردن خواهد شد و باید در خوردن خوراکی ها و درمان آن ها با گیاهان دارویی و بدون داروهای شیمیایی دقت فراوانی به خرج داد. در این باره پیامبر اسلام فرموده است:

معده خانه همه دردهاست

شیرینی طبیعی یا شیرینی صنعتی

شیرینی های طبیعی بدون آنکه باعث انباشته شدن چربی های بدن شود نیرو و قدرت بدن هر فرد را افزایش می‌دهد و خستگی را از بین می‌برد. شما به راحتی می‌توانید شیرینی های طبیعی را هضم کنید. اکنون این شیرینی های طبیعی کدامند؟ دکتر پاکنژاد یزدی در این کتاب خود که شامل چندین جلد است در این خصوص توضیح داده است:

پیامبر اکرم، خرما و کشمش را بین شیرینی ها انتخاب نمود زیرا برای این کار در اسلام علت علمی وجود دارد؛ شیرینی های طبیعی مثل خرما و کشمش حتی برای افراد روزه دار در زمان افطار کردن، یک شروع خام خوری است و از افزایش گلبول های سفید و همچنین ورم معده و روده پیشگیری می‌کند. این مطالب فقط چند نمونه از رابطه غذا در اسلام است. با خواندن این کتاب بیشتر با غذاهای طبیعی و خواص آن ها آشنا خواهید شد.

دمنوش های گیاهی - دمنوش نیوشا - خواص گیاهان

در این مقاله با معرفی این ۳ کتاب برتر گیاهان دارویی و توضیح مختصری از گیاهان و خواص جادویی آن ها در درمان بیماری ها، تلاش کردیم تا شما بیشتر با این دسته از کتاب ها آشنا شوید و از مطالب مفید آن ها جهت درمان بسیاری از بیماری ها استفاده کنید.


دانلود کتاب ها:


 

لینک کوتاه
۳.۴/۵ ( ۱۸ نظر )
توسط |آذر ۳ام, ۱۳۹۷|مجله نیوشا|

در باره نویسنده :

youshadrinks

يك ديدگاه

  1. مریم ۱۳۹۷-۰۹-۰۷ در ۱۰:۳۶ بعد از ظهر - پاسخ دادن

    خیلی خوبه که کتاب گیاهی معرفی کردین. ممنون

پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان نیوشانوش پاسخ داده می شود