تماس با یوشا : ۲۵۳۵ ۸۸۰ ۰۹۱۹

جزئیات بیماری لوپوس سلنا گومز

سلنا گومز ، یکی از خوانندگان و همین طور بازیگران محبوب بین عموم مردم، که در گرند پریری تگزاس آمریکا متولد شده، چند سال است که به بیماری لوپوس مبتلاست و سعی می‌کند با کناره گیری از عرصه موسیقی، بیماری خود را کنترل کند. بیماری لوپوس اگر به خوبی کنترل نشود، ممکن است که به اندام های مختلف بدن آسیب برساند. به همین دلیل؛ گومز مجبور به پیوند کلیه شده و بعد از آن در بیمارستان به علت افسردگی بستری شده است. در این مقاله می‌خواهیم شما را با بیماری لوپوس سلنا گومز این خواننده محبوب بیشتر آشنا کنیم تا در ادامه با مشکلاتی که سلنا با آن رو به رو شده توضیح خواهیم داد.

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

از بیماری لوپوس سلنا گومز چه می‌دانید؟

متاسفانه گاهی بیماری به نوعی است که به سلول های سالم بدن حمله می‌کند و به بخش ها و اندام های مختلف بدن آسیب می‌رساند. همین دلیل موجب می‌شود که سیستم دفاعی و ایمنی بدن تضعیف و نتواند از بافت های سالم بدن محافظت کند. این بیماری خود ایمنی یکی از انواع مشکلات و ضعف سیستم ایمنی بدن است که در صورت نادیده گرفتن و عدم کنترل آن منجر به لوپوس می‌شود. خوش‌بختانه علائم و نشانه های زیادی در رابطه با بروز بیماری لوپوس وجود دارد که با مشاهده هر کدام که در ادامه مقاله به آن ها اشاره خواهیم کرد می‌توانید اقدامات لازم جهت مقابله با آن را انجام دهید.

علائم بیماری لوپوس

 • مشکلات پوستی قرمز رنگ به شکل پروانه ای
 • ایجاد دانه و زخم بر روی پوست
 • خستگی و ضعف شدید
 • تب خفیف
 • حالت تهوع
 • ورم کردن پلک ها
 • درد مفاصل
 • تغییرات پوستی
 • درد قفسه سینه
 • ورم ریه
سلنا گومز - بیماری لوپوس

بیماری لوپوس سلنا گومز

سلنا مری گومز چه طور از بیماری خود آگاه شد؟

سلنا با پدید آمدن ورم صورت و همچنین دانه ها و قرمزی هایی که به شکل پروانه و بر روی پوست او ایجاد شد، کم کم پیگیری های لازم جهت آشنا شدن با بیماری خود و درمان آن را شروع کرد. این بیماری شدت زیادی گرفت تا جایی که منجر به شیمی درمانی شد. سلنا گومز که طرفداران زیادی دارد به اجبار تمام کنسرت های خود را لغو کرد تا تحت درمان و مداوا قرار گیرد. البته بعد از شیمی درمانی مدتی بود که سلنا احساس بهتری داشت و تا حد زیادی بیماری لوپوس کنترل شده بود. اما شیمی درمانی و لوپوس عوارض های دیگری از قبیل آسیب رساندن به کلیه، کبد، مفاصل، پوست و دیگر اندام های بدن هم دارند که شوربختانه این خواننده مشهور دچار همین مشکلات و عوارض ها شد.

لوپوس با اندام های داخلی بدن چه می‌کند؟

لوپوس که موجب التهاب اندام های مختلف بدن می‌شود می‌تواند در کبد، کلیه، پوست اختلال ایجاد کند و اگر فرد تحت درمان و کنترل این بیماری قرار نگیرد حتی ممکن است کبد، کلیه و یا دیگر اندام های بدن خود را از دست بدهد. سلنا گومز هم پیوند کلیه انجام داد تا خیلی زودتر از آسیب های احتمالی به دیگر اندام های بدن خود پیشگیری کند. در این باره مادر سلنا توضیح داده است:

این اتفاق پر استرسی برای همه ما بوده است. ممکن بود من دخترم را از دست بدهم ولی در عوض صاحب دختر دیگری هم شدم.

چه کسی کلیه خود را به سلنا اهدا کرد؟

زمانی که سلنا نیاز به پیوند کلیه داشت یکی از دوستان او به نام فرانسیا راییسا که در سریال ” زندگی مخفی نوجوان آمریکایی” هم بازیگری کرده کلیه خود را به سلنا گومز اهدا کرد. در این باره سلنا در صفحه اینستاگرام خود از او قدردانی کرد و نوشت:

«واژه‌ ها برای تشکر از فرانسیا راییسا کافی نیستند. او برترین هدیه را به من داد و با اهدای کلیه‌اش فداکاری بزرگی کرد. این ستاره پاپ به طرفدارانش گفت که Francia Raisa بهترین دوست من قسمتی از وجود خودش را به عنوان «آخرین هدیه» طی یک عمل به من داد.»

سلنا گومز - بیماری لوپوس - پیوند کلیه سلنا گومز

پیوند کلیه سلنا گومز

چه عواملی موجب بیماری لوپوس می‌شود؟

از عوامل به وجود آمدن لوپوس می‌توان به تغییرات هورمون ها، ژنتیک و استرس های محیط پیرامون اشاره کرد. شاید این سوال در ذهن شما مطرح شود که چه طور ممکن است هورمون و تغییرات آن موجب لوپوس شود؟ هورمون ها نوعی مواد شیمیایی محسوب می‌شوند که در بدن انسان، فعالیت های سلولی و اندام های مختلف را کنترل و تنظیم می‌کند تا اختلالی در آن ها پیش نیاید. شیوع این بیماری در زنان سنین ۱۵ تا ۴۵ سال بسیار زیاد است و باید در صورت بروز هرگونه از نشانه و علائم ذکر شده تحت درمان قرار بگیرند.

خانم ها بیشتر مراقب باشید

خانم هایی که در سنین باروری هستند، احتمال بیشتری دارد که به لوپوس یا همان بیماری اتوایمون که ناشی از ضعف سیستم ایمنی بدن است مبتلا شوند که در این زمان بارداری توصیه نمی‌شود. یکی از مهم ترین دلایل ابتلا به لوپوس، هورمون استروژن است. استروژن که در مردان ترشح می‌شود، به عنوان یک هورمون افزایش دهنده ایمنی محسوب می‌شود.  به دلیل میزان بالا بودن استروژن و فعال تر بودن سیستم ایمنی در زنان، شانس ابتلا به بیماری های خود ایمنی در خانم ها بالاتر است.

ناراحتی سلنا گومز از ناملایمتی و شایعات نادرست از مردم

سلنا مصاحبه ای درباره شایعات نادرست و ناملایمتی هایی که مردم و طرفداران در زمان بیماری آن مطرح کرده اند صحبت کرده و در ادامه می‌خواهیم آن را به طور کامل توضیح دهیم. سلنا مری گومز گفته در اوایل بیماری خود تمایل به مخفی نگه داشتن آن داشت، اما با گذشت زمان خیلی واضح و کامل، از بیماری‌ لوپوس خود مردم و هواداران که بسیار نگران فعالیت کمِ او بودند مطلع ساخت. سلنا ادامه داد؛ این بیماری یک نوع بیماری خودایمنی و ضعف سیستم ایمنی بدن است و او مجبور است تا آخر عمر با بیماری خود کنار بیاید. گومز گفت:

به هیچ عنوان هیچ چیزی حتی بیماری لوپوس نمی تواند مانع پیشرفت او شود.

چرا سلنا از بیمارستان فرار کرد؟

پس از عمل جراحی، گلبول های سفید سلنا گومز پایین آمد ولی او از بیمارستان و تحت درمان قرار گرفتن خسته شده بود که از پزشک خود درخواست مرخصی می‌کند. اما با به وجود آمدن مشکلات اخیر و کاهش گلبول های سفید، پزشک معالج او اجازه مرخصی از بیمارستان را نمی‌دهد و سلنا از بیمارستان فرار می‌کند. آیا سلنا دوباره بستری شد؟ در ادامه مقاله همراه ما باشید تا از بیماری و روند درمان این هنرمند محبوب بیشتر مطلع شوید.

علت افسردگی سلنا گومز و بازگشت دوباره آن به بیمارستان

سلنا بعد از پیوند کلیه و دوره بعد از جراحی، دچار مشکلات روحی و روانی شده و احساس افسردگی می‌کند. طبیعی است که یک خواننده و حتی بازیگر محبوب با طرفدار زیاد، مدتی است که به دلیل ابتلا به لوپوس از موسیقی و خوانندگی دور شده و همچنین تحت مداوا و جراحی جهت بهبود وضعیت خود است افسرده و غمگین شود. همین موضوع و مقابله با لوپوس باعث شد، سلنا گومز مدتی در بیمارستان بستری شود تا سعی کند کم کم روحیه خود را به دست آورد.

سلنا گومز - بیماری لوپوس

افسردگی سلنا گومز

آیا درمانی برای بیماری لوپوس سلنا گومز وجود دارد؟

شاید تاکنون درمان قطعی برای بیماری لوپوس وجود نداشته باشد اما اگر خیلی زود فرد تحت درمان قرار گیرد به راحتی می‌شود آن را کنترل کرد. خوشبختانه امروزه دمنوش های طبیعی و بدون مواد افزودنی تولید شده که در یک مدت زمان مشخص، سیستم ایمنی بدن را افزایش داده و باعث تقویت آن می‌شود. همین امر ابتلا به بیماری های خودایمنی را کاهش داده و حتی فرد مبتلا شده به این بیماری ها و لوپوس می‌تواند با مصرف درست و اصولی از دمنوش های گیاهی البته در کنار سایر مراحل درمانی خود به کنترل و درمان بیماری خود کمک زیادی کنند.

تاثیر دمنوش گیاهی در تقویت سیستم ایمنی بدن

امروزه به دلیل استفاده بیش از حد از قرص و داروهای شیمیایی، دمنوش های گیاهی تولید و توزیع شده اند که سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کنند که در زیر به برخی از آن ها اشاره می‌کنیم تا با دیدی باز و اطلاعاتی کامل تر از دمنوش مورد نظر خود سبب افزایش سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از ابتلا به لوپوس استفاده کنید.

موثرترین دمنوش های تقویت سیستم ایمنی بدن

 • چای دارچین
 • چای سبز و زوفا
 • دمنوش میوه های استوایی

سلنا گومز - بیماری لوپوس - دمنوش نیوشا

پیشگیری از بیماری خودایمنی با چای دارچین

مطالعات نشان می‌دهد که دارچین غنی از پلی فنول و پروآنتوسیانیدین است. خواص ضد باکتریایی و ضد ویروسی عصاره ی دارچین به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند. این نتایج همچنین باعث افزایش ضریب بیگانه خواری، چسبندگی نوتروفیل، سطح سرم ایمونوگلوبولین و ارزش تیتر آنتی بادی شد. مصرف درست از این دمنوش گیاهی و توجه به راهنمای مصرف دمنوش نیوشا به شما کمک می‌کند تا با قدرت به جنگ با بیماری های خودایمنی و یا لوپوس بروید.

کنترل لوپوس با چای سبز و زوفا 

چای سبز و زوفا سرشار از آنتی اکسیدان است و باعث می‌شود بافت های سلولی بدن با قدرت در مقابل، باکتری و میکروب هایی که به دلیل ضعف سیستم ایمنی به بدن فرد حمله می‌کنند بایستد و مقابله کند. با مصرف درست و اصولی از دمنوش چای سبز و زوفا می‌توانید سیستم دفاعی بدن خود را افزایش دهید و از بیماری های سخت مثل لوپوس پیشگیری کنید.

دمنوش میوه های استوایی و تقویت سیستم ایمنی بدن

دمنوش میوه های استوایی دارای مقدار قابل توجهی آنتی اکسیدان است که همین امر موجب تقویست سیستم ایمنی بدن می‌شود. خیلی خوب است که در عصر امروز دمنوش های گیاهی مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته تا کم‌تر از داروهای شیمیایی جهت کنترل بیماری های خودایمنی استفاده کننید.

یک پیشنهاد دیگر جهت مبارزه با لوپوس

استرس و اضطراب های روزانه یکی از عوامل پدید آمدن لوپوس است. اگر نتوانید به استرس خود غلبه کنید، جهت درمان و یا کنترل لوپوس ، خود را با مشکل مواجه خواهید کرد. همیشه بخندید و از کلاس های مختلف برای فراموشی مشکلات روزمره استفاده کنید. انرژی زیاد و یا انجام تمرینات ورزشی می‌تواند در درمان بیماری های خود ایمنی کمک زیادی کند چراکه استرس و ناراحتی یکی از عوامل مهم تضعیف سیستم ایمنی بدن و این نوع بیماریهاست.

سلنا گومز - بیماری لوپوس

سلنا گومز

سلنا از بیمارستان مرخص شد

به روایت خبری که چند هفته قبل منتشر شد، سلنا گومز که به دلیل مشکلات روحی بعد از عمل جراحی که در بالا گفته شد، تحت نظر روانشناس بستری شده بود، طی هفته های اخیر از بیمارستان مرخص شد و وضعیت روحی و جسمانی او تقریبا تا حد زیادی بهبود یافته است.

مثل سلنا گومز بانشاط و قوی باشید

یکی از ویژگی های این خواننده محبوب و پرطرفدار، انرژی زیاد و چهره همیشه خندان او است. لوپوس که درمان کامل ندارد و طبق گفته خود سلنا همیشه باید تحت درمان وکنترل باشد، نشاط و قدرت بدنی یکی از مهم ترین مواردی است که راحت تر می‌توان با لوپوس مقابله کرد. سلنا را الگو قرار دهید و مانند او تک تک مراحل درمانی بیماری خود را پشت سر بگذارید.

روش های مختلفی جهت درمان بیماری خودایمنی وجود دارد که شما می‌توانید، با کمی اعتماد به نفس و دور شدن از استرس و اضطراب، کم کم روند درمانی آن را طی کنید. در این مقاله علاوه بر اینکه شما را که اکثراً طرفدار سلنا گومز هستید با بیماری لوپوس آشنا کردیم، روش های طبیعی کنترل این بیماری خودایمنی هم به شما توضیح دادیم تا اطلاعاتی جامع و کامل تر از لوپوس در اختیار داشته باشید و در صورت لزوم، بدون هیچ‌گونه استرسی با آن مقابله کنید.

لینک کوتاه
۴.۲/۵ ( ۶۴ نظر )
توسط |آبان ۲۳ام, ۱۳۹۷|مجله نیوشا|

در باره نویسنده :

youshadrinks

۲۲ نظرات

 1. امینی ۱۳۹۷-۰۸-۲۳ در ۳:۱۶ بعد از ظهر - پاسخ دادن

  من یکی از طرفداراشم. امیدوارم که حالش خوب شهههههههه.

 2. سعید ۱۳۹۷-۰۸-۲۳ در ۴:۵۹ بعد از ظهر - پاسخ دادن

  چه مطلب کاملی، آیا واقعا دمنوش تاثیر داره؟

  • ۱۳۹۷-۰۸-۲۴ در ۹:۱۶ قبل از ظهر - پاسخ دادن

   ممنون. بله دوست عزیز. دمنوش های گیاهی هستند که نقش موثری در افزایش سیستم ایمنی بدن دارن. اگه مایل باشین میتونین روی این لینک کلیک کنین تا با تمام دمنوش ها آشنا بشین.
   https://newshanoosh.com/

 3. زهرا ۱۳۹۷-۰۸-۲۳ در ۵:۰۲ بعد از ظهر - پاسخ دادن

  فرانسیااااااا لایک داره😉

 4. شیما ۱۳۹۷-۰۸-۲۳ در ۸:۴۶ بعد از ظهر - پاسخ دادن

  فکر نمیکردم با دمنوش هم سیستم ایمنی بدن بیاد بالا. خیلی خوبه مقالتون.

 5. نوید ۱۳۹۷-۰۸-۲۳ در ۸:۴۸ بعد از ظهر - پاسخ دادن

  مگه سلنا گومز لوپوس داره؟ آخه شیمی درمانی هم شده، میگفتن سرطان گرفته. ایشالله خوب شه

 6. مازیار ۱۳۹۷-۰۸-۲۵ در ۵:۲۰ بعد از ظهر - پاسخ دادن

  چقد خوب و کامل بود
  کجا مشه این دمنوش هارو تهیه کرد؟

  • ۱۳۹۷-۰۸-۲۶ در ۹:۳۳ قبل از ظهر - پاسخ دادن

   ممنون. هم میتونین در فروشگاه اینترنتی نیوشانوش دمنوش مدنظر خودتونو جست و جو کنین و هم میتونین با شماره ۰۹۱۹۸۸۰۲۵۳۵ تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن.

 7. حسین ۱۳۹۷-۰۸-۲۶ در ۱:۴۱ بعد از ظهر - پاسخ دادن

  واااای من عاشق سلنا هستم. خیلی مقالتو نو دوست داشتم. پس الان وضعیت روحیش بهترهههههه.

 8. ساقی ۱۳۹۷-۰۸-۲۶ در ۱۰:۰۸ بعد از ظهر - پاسخ دادن

  لوپوس بدترین نوع ضعف سیستم ایمنی بدنههه. ایشالله زود خوب شه

 9. سامی ۱۳۹۷-۰۸-۲۶ در ۱۰:۱۰ بعد از ظهر - پاسخ دادن

  چقدررررر لوپوس زیاد شدهههه. اگه دمنوش تاثیر داشته باشه که خیلی خوب میشه

 10. الناز ۱۳۹۷-۰۸-۲۹ در ۰:۰۲ قبل از ظهر - پاسخ دادن

  چه دوست خوبی. چه هدیه بزرگی بهش داد. خداکنه زودتر خوب شه و برگرده و خوانندگی شو شروع کنه.

 11. حدیث ۱۳۹۷-۰۸-۲۹ در ۱۰:۵۷ قبل از ظهر - پاسخ دادن

  ای وای
  من براش دعا میکنم خوب بشه
  ۱۰۰ صلوات نذر میکنم

 12. امیر علی ۱۳۹۷-۰۸-۳۰ در ۹:۴۹ بعد از ظهر - پاسخ دادن

  سلام، مقاله خیلی خوبی بود. منم شنیدم دمنوش سیستم‌ ایمنی بدن و میبره بالا.

 13. عماد ۱۳۹۷-۰۹-۰۲ در ۳:۰۷ بعد از ظهر - پاسخ دادن

  خیلی ناراحت شدم. امیدورام حالش خوب شه. من خودم سیستم ایمنی بدنم کمه حتما از دمنوش ها استفاده میکنم.

 14. لیلا ۱۳۹۷-۰۹-۰۳ در ۱:۱۷ بعد از ظهر - پاسخ دادن

  مقاله فوق العاده ایی بود ممنونم

 15. سپیدار ۱۳۹۷-۱۱-۰۲ در ۱۰:۵۱ قبل از ظهر - پاسخ دادن

  این دمنوش هایی که شما معرفی کردین تنها برای تقویت سیستم ایمنی بدن هست ؟ برای کاهش استرس هم میشه از همین دمنوش ها استفاده کرد؟

  • ۱۳۹۷-۱۱-۰۲ در ۱۰:۵۸ قبل از ظهر - پاسخ دادن

   بله. مثلا چای دارچین نیوشا نوعی آرام بخش هم محسوب میشه. دمنوش های زیادی برای کاهش استرس وجود داره.

 16. سپیدار ۱۳۹۷-۱۱-۰۲ در ۱۱:۰۴ قبل از ظهر - پاسخ دادن

  میشه چند نمونه از دمنوش نیوشا که برای رفع استرس خوب هستن رو معرفی کنید؟ چون من اصولا آدم خیلی استرسی هستم تا حالا از دمنوش ها هم استفاده نکردم. می خواستم امتحان کنم ببینم آیا واقع جواب میده یا نه؟

  • ۱۳۹۷-۱۱-۰۲ در ۱۱:۰۹ قبل از ظهر - پاسخ دادن

   بله. دمنوش هایی مثل
   چای سبز خالص
   چای سبز و به لیمو
   چای سبز و نعناع فلفلی
   چای زعفران
   دمنوش راز سلامتی ( شامل رازیانه، چای سبز، آلوئه ورا و کاکوتی)
   چای دارچین
   چای وانیل
   چای هل
   چای نعناع
   از همه مهم تر چای بهارنارنج نیوشا
   چای بادرنجبویه
   برای کاهش استرس و افسردگی مناسب هستند. دمنوش های نیوشا به دلیل طبیعی بودن و فاقد اسانس تاثیر فوق العاده ای دارند .

  • خانی نژاد ۱۳۹۷-۱۱-۰۲ در ۱۱:۰۹ قبل از ظهر - پاسخ دادن

   دوست عزیز بهتون پیشنهاد می کنم حتما برای درمان استرس تون از دمنوش ها استفاده کنید. من امتحان کردم و واقعا جواب گرفتم. خیلی بهتر از داروهای شیمیایی آرام بخش هستش. مثلا همین چای دارچین فوق العادست یا همین چای سبز.

پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان نیوشانوش پاسخ داده می شود