تماس با یوشا : ۲۵۳۵ ۸۸۰ ۰۹۱۹

روز بیستم چالش ۲۱ روز بدون قند نیوشا نوش

در این ۲۰ روز، شما با مواد غذایی مفید و بدون قندی آشنا شدید که می‌توان به عنوان جایگزین شیرینی و بستنی های پر‌کالری مصرف کرد. در چالش روز بیستم می خواهیم یک خوراکی خوشمزه که می‌توانید به جای بستنی و دِسِر از آن استفاده کنید را به شما توضیح دهیم. آیا تا به حال گرانولابار خورده اید؟ با روش تهیه رژیمی آن آشنا هستید؟

گرانولابار رژیمی به جای خوراکی های قندی و مضر

گرانولابار دارای خواص مفید و بی‌نظیری است که به جای مواد غذایی مضر استفاده می‌شود. گرانولابار از مواد غذایی سالمی مثل جو‌دوسر، آجیل، انواع مغز و عسل تشکیل شده که هر کدام از این ها برای سلامتی بدن مفید هستند. این خوراکی به جای غذاهای مضر و با قند مصنوعی از شیرین کننده های طبیعی استفاده می‌شود، جهت تهیه گرانولابار در چالش روز بیستم نیوشا نوش فقط کافی است از جای بلند شوید و مواد لازم برای آماده کردن گرانولابار را تهیه کنید و بعد از در یک مدت زمان کم گرانولابار بخورید.

مواد لازمی که باید جهت درست کردن گرانولابار خوشمزه تهیه کنید

  • ۲۲۰ گرم خرما یا همان رطب تازه
  • ۸۴ گرم عسل
  • ۶۴ گرم کره بادام‌زمینی یا کره بادام
  • ۱۱۲ گرم بادام سرخ شده (بدون نمک) و ساطوری شده
  • ۱۳۵ گرم جو دوسر البته بدون گلوتن

شما می‌توانید متناسب با علاقه یا نوع مزاج و طبع خود، از میوه‌های خشک و میوه‌های طبیعی و بدون قند مثل پرتقال در گرانولا بار خود استفاده کنید.

چالش بدون قند نیوشا نوش - طرز تهیه گرانولابار

مرحله اول

اول از همه خرما را در مخلوط کن به صورت کامل میکس مکنید تا خوب مخلوط و به یک خمیر خرما تبدیل شود.

مرحله دوم

این مرحله را اگر دوست دارید می‌توانید انجام دهید چون بستگی به زمان و سلیقه شما دارد. برای خوشمزه شدن گرانولابار می‌توان جو‌دوسر و بادام که اغلب خام هستند را در فر قرار دهید تا سوخاری و برشته شود.

مرحله سوم

اکنون خمیر‌خرما، بادام و جو‌دوسر را در یک ظرف جداگانه با هم ترکیب کنید.

مرحله چهارم

این مرحله باید کره بادام‌زمینی و عسل را در یک ماهی‌تابه را بر روی اجاق‌گاز قرار دهید با دمای کم حرارت داده تا کمی داغ شود. سپس آن را کاملاْ هم بزنید و به ظرف مخلوطی که در مرحله‌ی سوم آماده کردید بریزید. مخلوط به دست آمده را دوباره هم بزنید تا به یک مخلوط یک دست به دست آید.

چالش بدون قند نیوشا نوش - طرز تهیه گرانولابار

مرحله پنجم

اکنون در مرحله پنجم مواد گرانولابار شما آماده است و بهتر است مواد آماده شده را در ظرف های مخصوص ریخته و خوب فشار دهید تا با شکل و فرم خوبی داخل ظرف پخش شود. حتما یک سلفون روی آن قرار داده و سپس گرانولابار خود را داخل یخچال قرار دهید.

در مرحله آخر بعد از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ظرف را از یخچال درآورده و به قطعات مساوی تقسیم کنید. فراموش نکنید قطعات را از سلفون درآورده و بعد نوش جان کنید.

لینک کوتاه
۵/۵ ( ۴ نظر )

در باره نویسنده :

youshadrinks

پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان نیوشانوش پاسخ داده می شود