تماس با یوشا : ۲۵۳۵ ۸۸۰ ۰۹۱۹

روز سیزدهم چالش ۲۱ روز بدون قند نیوشا نوش

برخی از افراد مبتلا به دیابت فکر می‌کنند به دلیل قند خون بالا، نباید غذا بخورند یا مواد غذایی مورد دلخواه خودشان را روزانه مصرف کنند. اما این‌طور نیست! ما سعی کردیم در اینچالش‌های بدون قند شمارا با جایگزین‌های مواد غذایی مضر آشنا کنیم تا هر زمان که هوسخوراکی‌هایی را کردید که برای شما مفید نیست، می‌توانید مواد غذایی که سالم‌تر و بدون قند است مصرف کنید. برنج چه طور؟ آیا افراد مبتلا به دیابت هم می‌توانند استفاده کنند؟

همه افراد بهتر است زیاد برنج نخورند چراکه نشاسته موجود در آن باعث ابتلا به قند خون، افزایش وزن و دیگر بیماری‌ها می‌شود. اما نباید کلاً از وعده‌های غذایی خود حذف کنید چراکه بدن انسان به ویتامین‌های موجود در برنج نیاز دارد. امروز در این چالش بزرگ نیوشا نوش می‌خواهیم شمارا با مقدار قند و کربوهیدرات زیاد در برنج آشنا کنیم تا کم‌تر از آن استفاده کنید.

قبل از برنج سالاد بخورید

مصرف سالاد قبل از وعده‌های غذایی پرکالری و دارای نشاسته، کمک زیادی به شما می‌کند تا کم‌تر غذا بخورید. همه افراد به‌خصوص افرا مبتلا به دیابت بهتر است قبل از خوردن ناهار که برنج بیشتر مصرف می کنند حتماً سالاد بخورند. سالاد هم می‌توانید با آب‌لیمو، کاهو، گوجه و خیار به‌صورت ساده آماده و مصرف کنید.

چالش بدون قند نیوشا نوش

برنج را از شام حذف کنید

در این روزهای باقی مانده چالش ۲۱ روز بدون قند نیوشا کم‌کم شروع کنید که در وعده شام برنج نخورید. چون نشاسته و قندی که در برنج وجود دارد باعث می‌شود، قند خون و چربی شما در شب بالا رود که هنگام خواب اصلاً خوب نیست و ممکن است خطراتی برای سلامتی شما داشته باشد. برنج را در ناهار به میزان مناسب بخورید تا در شب راحت‌تر بتوانید برنج را از وعده غذایی شام حذف کنید و به‌جای آن سالاد یا مواد غذایی سالم دیگری مصرف کنید.

برنج قهوه ای بهتر است

خیلی از ما فقط عادت به خوردن برنج سفید معمولی داریم. البته به این دلیل است یک مدت طولانی همین برنج را مصرف کرده‌ایم. اما سلامتی چیز دیگریست که باید به آن اهمیت بدهیم. اگر می‌بینید قند خون بالایی دارید یا مبتلا به دیابت هستید، خیلی بهتر است که از برنج قهوه‌ای که به دلیل فیبر زیاد به‌سلامت بدن کمک زیادی می‌کند مصرف کنید تا موجب شود دیابت و قند خون شما به‌راحتی کنترل شود.

زندگی بدون قند

مصرف سبزیجات را همراه برنج فراموش نکنید

سعی کنید همیشه همراه با برنج سبزیجات بخورید. چون مصرف انواع سبزیجات همراه با غذا و برنج باعث می شود، تا قند کم تری به بدن شما برسد و قند خون را کنترل می کند.

لینک کوتاه
۵/۵ ( ۲ نظر )

در باره نویسنده :

youshadrinks

پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان نیوشانوش پاسخ داده می شود