تماس با یوشا : ۲۵۳۵ ۸۸۰ ۰۹۱۹

روز هشتم چالش ۲۱ روز بدون قند نیوشا نوش

در روز هشتم چالش نیوشا نوش شمارا با میوه‌های تازه آشنا خواهیم کرد تا همیشه سعی کنید میوه‌های تازه بخورید. بسیاری از مردم تصور می‌کنند میوه‌ها قند ندارند و همه آن‌ها برای بدن مفید هستند. این باور غلط است، برخی از میوه‌ها مقدار قابل توجهی قند دارند که بهتر است به‌خصوص افراد مبتلا به دیابت آن‌ها را مصرف نکنند. اما ممکن است این سؤال برای شما پیش آید که چه میوه‌هایی برای دیابت مضر است؟!  در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 

به‌طورکلی بدن انسان نیاز به مصرف میوه دارد اما باید در خوردن آن زیادهروی و افراط نکنید. در این مقاله شما با میوه‌هایی آشنایی خواهید شد که با مصرف زیاد آن، قند خون را بالامی‌برند. در این چالش ۲۱ روز بدون قند نیوشا نوش سعی کنید، هنگام خوردن میوه دقت و توجه کافی داشته باشید تا به مشکل برنخورید.
چالش بدون قند نیوشا نوش - زندگی بدون قند

اول از همه، سعی کنید میوه تازه بخورید

هر مواد غذایی که تازه مصرف شود، بدن خواص آن را بهتر جذب می‌کند. میوه هم از این موضوع مستثنا نیست.
سعی کنید در این چالش ۲۱ روز میوه هاتی تازه بخورید تا از فیبر، ویتامین‌های مختلف آن بهره‌مند شوید. اما در مصرف آن‌ها زیاده روی نکنید. البته در ادامه مضرات بعضی از میوه‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

انواع میوه های مضر برای دیابت

میوه هایی مثل انبه، انگور، هندوانه و دیگر مواردی که در ادامه مقاله بررسی خواهیم کرد، حاوی مقداری قند طبیعی هستند که ممکن است موجب قند بالا و در نهایت دیابت شود. در کنار این میوه ها، میوه هایی هم هستند که قند خون را پایین می آورند و بهتر است آن را در رژیم غذایی خود لحاظ کنید.

انبه با قند طبیعی

انبه، میوه خوشمزه و بسیار محبوبی بین مردم است که خیلی مورداستفاده قرار می‌گیرد. اما بهتر است بدانید، انبه حاوی ۴۵ گرم قند طبیعی است که باید کم‌تر مصرف شود و یا اگر مبتلابه دیابت هستید، سعی کنید از خوردن این میوه شیرین بپرهیزید.

انگور خوشمزه اما قندی

انگور هم مثل انبه دارای مقدار زیادی قند است که باید بااحتیاط مصرف شود. این میوه ۲۳ گرم قند طبیعی در خود دارد که معمولاً اگر عادت به خوردن انگور دارید، باید را مدتی در فریزر قرار دهید. چون با این کار کم‌تر انگور مصرف می‌کنید و این علاقه به انگور در شما کم خواهد شد.
چالش بدون قند نیوشا نوش - مصرف میوه تازه

هندوانه و طالبی، دو میوه مهم اما خطرناک

این دو میوه که بیشتر در فصل گرما و تابستان مصرف می‌شود، دارای ویتامین و خواص زیادی هستند. اما لازم است بدانید که هندوانه و طالبی باعث بالا رفتن قند خون می‌شود و برای افراد دیابتی اصلاً مناسب نیست. هندوانه ۲۷ گرم قند دارد که افراد مبتلابه دیابت، کم‌کم  باید سعی کنند این میوه را زیاد مصرف نکنند.
طالبی هم قند خون زیادی در خود دارد که برای افراد با قند خون بالا توصیه نمی‌شود. اما هر دو میوه ویتامین B, C و پتاسیم است که کسانی که دیابت دارند با مشورت پزشک خیلی کم می‌توانند از آن مصرف کنند تا از خواص آن بهره‌مند شوند. اما در مصرف هندوانه و طالبی افراط نکنید چون قند زیادی دارد.

میوه شیکِ، اما گاهی اوقات مضر

آناناس که یک میوه بسیار خوشمزه و شیک محسوب می‌شود دارای مقدار زیادی قند طبیعی است که برای اشخاص دیابتی یا حتی با قند خون بالا توصیه نمی‌شود. مصرف زیاد این میوه باعث افزایش قند و فشارخون می‌شود که باید در مصرف آن دقت کافی داشته باشید.

چالش یک فرصت است

این چالش نیوشا نوش برای شما فرصتی است که به کمک آن بتوانید از خوراکی‌های مضر آگاه شوید. در روز هشتم چالش هم با مضرات میوه و مقدار قند طبیعی در آن‌ها آشنا شوید تا از دیابت و قند خون بالا پیشگیری کنید.
لینک کوتاه
۵/۵ ( ۱ نظر )

در باره نویسنده :

youshadrinks

پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان نیوشانوش پاسخ داده می شود