تماس با یوشا : ۲۵۳۵ ۸۸۰ ۰۹۱۹

چالش روز ششم ۲۱ روز بدون قند نیوشا نوش

چالش نیوشا نوش که به مدت ۲۱ روز جهت حفظ سلامتی و پیشگیری از بیماری‌های ناشی از مواد قندی و پرکالری تهیه شده یک فرصتی است که در اختیار شما قرار داده شده تا بتوانید از آن برای داشتن یک زندگی سالم با مصرف مواد غذایی مناسب و بدون کالری استفاده کنید. اگر هنوز به هر دلیلی نتوانستید به ما ملحق شوید امروز حتماً با ما همراه شوید تا روز ششم تا بیست و یکم چالش را از دست ندهید.

حذف کامل مواد قندی شاید غیرممکن به نظر می‌رسد، اما کم‌مصرف کردن آنچه طور؟ باید سعی کنیم مصرف قند و مواد غذایی پرکالری را به حداقل برسانیم تا بتوان سلامتی بدن را حفظ کرد و از بیماری‌های خطرناکی مثل دیابت که کنترل آن مشکل است پیشگیری کنیم. نگرانی لازم نیست و با یک راهنمایی دست و تصمیم گیری به موقع می‌توان در مصرف قند خودتان را کنترل کنید، همان طور که از روز اول چالش تا امروز خیلی اراده قوی داشته و کاهش مصرف قند پیشرفت کرده اید.

در روز ششم چالش با دیگر ترفند ها آشنا خواهید شد تا راحت تر بتوانید مصرف مواد قندی را کاهش دهید.

 

چالش بدون قند


مواد غذایی بسته بندی شده زیاد مصرف نکنید

مواد غذایی بسته بندی شده مثل کنسروها و کمپوت که دارای مواد افزودنی است زیاد مصرف نکنید. در این کنسروها به‌جز ادویه جات، از رنگ‌های مصنوعی جهت خوش‌رنگ کردن آن استفاده می‌شود.

وقتی شما خودتان نمک، فلفل، ادویه به غذا اضافه می‌کنید می‌دانید با توجه به مشکلات قند وفشارخون چه اندازه باید نمک یا دیگر ادویه‌ها را مصرف کنید و مشکلی پیش نخواهد آمد.

اما در غیر این صورت کنسروها می‌توانند براتان مشکل‌ساز شوند، پس سلامتی خودتان را به خطر نیاندازید و مواد غذایی سالم مصرف کنید.

 

چالش بدون قند نیوشا نوش

حتما آب زیاد بنوشید

نوشیدن آب زیاد در شبانه‌روز بسیار خوب و مفید است چون با این کار هم از ایجاد سنگ کلیه پیشگیری کرده‌اید و هم به‌سلامت بدن خود کمک خواهید کرد. گاهی ممکن است تشنگی با گرسنگی اشتباه گرفته شود و این کار شمارا از خوردن زیاد دور می‌کند.

مصرف پروتئین در مواد غذایی را فراموش نکنید

اگر در وعده‌های غذایی خود از پروتئین بیشتر استفاده کنید باعث می‌شود یک زمان طولانی احساس سیر بودن به شما دست دهد. چون پروتئین‌ها خیلی آرام‌تر از کربوهیدرات‌ها هضممی‌شوند و شمارا بیشتر سیر نگه می‌دارد.

از همه مهم تر ورزش، ورزش، ورزش

ورزش کردن شمارا از هر خطر بیماری حفظ می‌کند و موجب تقویت ذهن می‌شود تا حدی که با ورزش کردن می‌توانید بر هوس خوردن مواد قندی، شیرینی، کیک و شکلات غلبه کنید. ورزش برای شما نوعی سرگرمی محسوب می‌شود تا در این چالش زیاد به غذا خوردن فکر نکنید.

چالش بدون قند

خود را به بی خیالی بزنید

حق‌دارید، گاهی اوقات ممکن است هوس کنید تا تنقلات یا پیراشکی شکلاتی بخورید، اما باید در این چالش با یک اراده قوی به این احساس غلبه کنید و یک روحیه جنگجویانه جهت مبارزه بامواد قندی داشته باشید. سعی کنید زیاد به فکر خوردن نباشید و خود را سرگرم کارهای دیگر کنید تا کم‌کم  این میل شما به خوردن غذای پرکالری و مضر برطرف شود.

فقط ۲ تا ۳ هفته مواد قندی یا شیرینی مورد علاقه خود را کنار بگذارید

این چالش بدون قند و یا رژیم غذایی سالم به شما کمک می‌کند که در این ۲ یا ۳ هفته مواد غذایی شیرین و پ کالری مصرف نکنید. مصرف زیاد و بیش‌ازحدی که قبلاً در مواد قندی و شیرینی داشتید نوعی اعتیاد محسوب می‌شد که در این مدت کم‌کم این عادت و اعتیاد در شما کم می‌شود وزندگی سالمی را تجربه خواهید کرد.

یک نکته دیگر!

قبل از خرید حتماً به برچسب‌های روی مواد غذایی دقت کنید، چون تولیدکنندگان فقط از کلمه قند و شکر استفاده نمی‌کنند بلکه گاهی نام‌های دیگر آن مثل گلوکز، سوکروز، ذرت، فروکتوز و دیگر موارد مشابه آن را مشاهده خواهید کرد که همه این‌ها هیچ فرقی با قند و شکر ندارند و با دقت کافی را به خرج دهید.
این را به خاطر داشته باشید که در این چالش می‌خواهید قدرت تصمیم گیری خود را محک بزنید و با این کار به‌سلامتی خود کمک کنید، پس محصولات بدون قند و شکر را خریداری نمایید.
لینک کوتاه
۵/۵ ( ۱ نظر )

در باره نویسنده :

youshadrinks

پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان نیوشانوش پاسخ داده می شود