تماس با یوشا : ۲۵۳۵ ۸۸۰ ۰۹۱۹

روز پنجم چالش ۲۱ روز بدون قند نیوشا نوش

امروز روز پنجم چالش بدون قند نیوشا نوش است و می‌خواهیم باهم نوشابه‌های خوشمزه اماپرضرر که عوارض زیادی برای سلامتی بدن به وجود می‌آورد را حداقل برای ۲۱ روز کنار بگذاریم. متأسفانه خیلی از افراد با همه غذاها نوشابه گازدار می‌نوشند و نمی‌دانند با این کار چه ضرری به بدن خود می‌رسانند. اگر شما هم از آن دسته از افراد هستید در روز پنجم چالش که تمام ضررهای با یک اراده قوی نوشابه را از زندگی خود حذف کنید.

اولین ضرر نوشابه در چالش بدون قند

اگر عادت به خوردن غذاهای چرب یا فست فود دارید به این نکته توجه کنید که مصرف این نوشیدنی گازدار اسیدهای گوارشی را رقیق می‌کند و کم‌کم هضم غذا به‌خصوص غذاهای چرب‌وچیلی برایتان سخت می‌شود. پس بیایید این کار را با خود نکنید و به‌جای نوشابه نوشیدنی‌های طبیعی مثل آب، آب‌پرتقال با غذا بنوشید.
چالش بدون قند نیوشا نوش

به دندان خود آسیب می رسانید

مصرف نوشابه‌های گازدار و پرکالری به دلیل آسیب زدن به عاج دندان شما باعث پوسیدگی دندان می‌شود. اگر همین‌طور به نوشیدن آن ادامه دهید، هزینه زیادی جهت رفع پوسیدگی دندان باید پرداخت کنید. آیا ارزشش را دارد؟
امروز روزی است که در این چالش بدون قند نیوشا نوش می‌توانید خود را محک بزنید و ببینید قدرت اراده و تصمیم گیری شما چه قدر است!

نوشابه های سرطان زا

تحقیقات و مطالعات نشان می‌دهند که اگر کسی ۲ بار در هفته نوشابه بنوشد، به سرطان لوزالمعده نزدیک می‌شود. حالا شما فکر کنید اگر کسی هرروز یا ۴ روز در هفته این نوشیدنی خطرناک را مصرف کند چه مشکلاتی برایش پیش می‌آید.

 خودتان قضاوت کنید

در نوشابه‌های گازدار از رنگ‌های مصنوعی مثل متیل ایمیدازول استفاده می‌شود که خود این ماده موجب سرطان کبد، ریه و تیروئید می‌شود. خودتان قضاوت کنید.
مضرات نوشابه

افزایش وزن با مصرف نوشابه های قندی

نوشیدنی‌های گازدار به دلیل وجود گازکربنیک باعث چاقی هم می‌شوند که کاهش دادن آن وتناسب اندام بسیار کار سختی خواهد بود. اگر تمایل دارید لاغر شوید و لاغر بمانید، امروزروزیست که این فرصت در اختیار شما قرار داده شده تا خود را امتحان کنید.

بدون نوشابه راحت تر بخوابید

زمانی که نوشابه مصرف می‌کنید کافئین زیادی به بدن خود وارد خواهید کرد که سبببی‌خوابی یا بدخوابی می‌شود. اما اگر به‌جای آن از آبمیوه‌های طبیعی مثل آب‌پرتقال، بلوبریو دیگر موارد که در مقدمه چالش بدون قند نیوشا نوش به‌طور کامل‌تر توضیح داده شد مصرف کنید.

قند بالا باعث ریزش مو می شود

نوشابه‌های اسیدی و گازدار یکی از عوامل افزایش قند خون است که همین امر باعث ضعیف و نازک شدن تارهای مو و درنتیجه ریزش مو می‌شود. نوشابه ننوشید تا موهای شما آسیب نبیند.
مضرات نوشابه در نیوشا نوش

کبد چرب و سنگ کلیه با مصرف نوشابه خطرناک

شما با مصرف این نوشیدنی مضر باعث اختلال در کلیه و کبد خود می‌شود. اما چه طور؟!
نوشابه‌ها در خود یک اسیدی به نام اسید فسفریک دارند که باعث می‌شوند کلیه آن را دفع نکند و ایجاد رسوب و درنهایت سنگ کلیه از دیگر عوارض آن خواهد بود. از طرف دیگرعده‌ای که عادت دارند همیشه نوشابه مصرف کننده یک ماده‌ای به نام فروکتوز مدتی در کبد آن‌ها ذخیره می‌شود و بعد از مدتی کبد را چرب می‌کند که درمان آن زمان‌بر و فقط به رژیمی غذایی بستگی دارد.
پس بیایید از همین الآن شروع کنید نوشابه ننوشید تا با این مشکلات مواجه نشوید.

نوشابه رژیمی بی ضرر یا خطرناک؟!

شواهد نشان داده که مصرف نوشابه‌های رژیمی فرقی با مصرف نوشابه‌های قندی نمی‌کند و با دیگر نام‌های قند شیرین شده است که خود عامل بروز بیماری‌هایی از قبیل افزایش قند خون ناشتا، افزایش چرب دور شکم، فشارخون بالا می‌شود. پس نوشابه‌های رژیمی را جایگزین نوشابه معمولی نکنید چون زیاد تفاوتی ندارد.
چالش بدون قند نیوشا نوش

با شیر کم چرب و سویا شیر از پوکی استخوان جلوگیری کنید

زمانی که شما نوشابه مصرف می‌کنید کلسیم بدن خود را کم‌کم از بین خواهید برد و ممکن است دچار پوکی استخوان شوید. حالا باید چه‌کار کنید؟! شیر کم‌چرب یا سویا شیر با کلسیم زیادی که دارد این مشکل را برطرف می‌کند و کلسیم بدن شمارا افزایش می‌دهد.

آب میوه های طبیعی و خنک به جای نوشابه

از آب‌پرتقال، آب کرفس، آب‌لیمو، آب معمولی بسیار بهتر از نوشابه‌های گازدار و خطرناک است که علاوه بر طعم طبیعی و خوشمزه آن‌ها، هیچ عوارض برای بدن ایجاد نمی‌کنند. البته بعضی از دمنوش ها می توانند سرد و خنک به جای نوشابه مصرف شوند که با مطالعه این مقاله دمنوش های خوشمزه بیشتر با آن ها آشنا می شوید.
مضرات نوشابه

پس در چالش روز پنجم نیوشا نوش می‌خواهیم به مدت ۲۱ روز سعی کنیم هیچ‌گونه نوشابه‌ایننوشیم تا یک روز دیگر را بدون قند تجربه کنیم.
لینک کوتاه
۰/۵ ( ۰ نظر )

در باره نویسنده :

youshadrinks

پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان نیوشانوش پاسخ داده می شود