رایگان صاحب فروشگاه اینترنتی شوید کلیک کنید
تماس با یوشا : ۲۵۳۵ ۸۸۰ ۰۹۱۹

روز سوم چالش ۲۱ روز بدون قند نیوشا نوش

در ۲ مقاله قبل که باهم روز اول و روز دوم چالش نیوشا نوش را گذراندیم و سعی کردیم کم کم به‌جای قند و مواد غذایی شیرین و پرکالری، خوراکی‌های مفید و با خواص بهتر مصرف کنیم. اما گاهی اوقات زمانی می‌رسد که بدن شما و حتی خودتان هم نیاز به خوردن انواع شیرینی و مواد قندی دارید سؤال اینجاست که در این زمان چه باید بخورید؟!

در این مقاله که روز سوم چالش است می‌خواهیم یاد بگیریم به‌جای انواع کیک‌های خوشمزه چه چیزهای مفید دیگری می‌توانیم بخوریم و درعین‌حال به‌سلامتی خود بیشتر کمک کنیم. با روش‌های متفاوت می‌توانید شیرینی یا پنکیک‌های رژیمی و بدون قند درست کنید و باچاشنی‌های مفید دیگر بخورید.

مواد لازم پنکیک رژیمی به جای شیرینی های پر شکر

در روز سوم چالش یا رژیم حذف قند و شکر نیوشا نوش بیایید باهم روش تهیه یک پنکیک رژیمی را یاد بگیریم و همین امروز از آن استفاده کنیم.

جهت آماده کردن پنکیک رژیمی به سیب، سبوس جو، جو دوسر، بیکینگ پودر، دارچین،تخم‌مرغ، شیر، عسل طبیعی، روغن نارگیل یا هر روغن گیاهی نیاز دارید. همه این مواد کاملاً رژیمی و بدون هیچ‌گونه قند و شکر هستند. با این طرز تهیه و مواد ۶ عدد پنکیک آمادهمی‌شود که حدود ۱۸۴ کالری و ۷ گرم پروتئین دارد.

 بعضی از میوه‌ها کمی شکر دارند مثل همین سیبی که به آن اشاره شد اما مواد قندی آنبه‌صورت طبیعی است و هیچ ضرری ندارد و بازهم افراد مبتلا به دیابت باید در مصرف سیبهم مراقب باشند و زیاده روی نکنند.

چالش بدون قند نیوشا نوش

پنکیک بدون قند چه طور درست می شود؟

در ابتدا باید سیب را پوست کنده و تمام هسته‌هایش را بگیرید و شروع به ریزریز کردن آن کنید، مطمئن شوید تا کاملاً ریز شده باشد. بعد از این کار در یک ظرف بزرگ  همین سیب‌هایریز شده را با یک پیمانه یا ۱ لیوان سبوس جو، مقدار کمی از بیکینگ پودر، کمی دارچین البته متناسب باسلیقه خودتان، ۲ عدد تخم‌مرغ، نصف پیمانه شیر بادام یا شیر معمولی، ۲ قاشق عسل طبیعی و روغن نارگیل را حسابی باهم مخلوط کنید.

خواندن این مقاله هم مفید است  روز هجدهم چالش 21 روز بدون قند نیوشا نوش

بعدازاین که ترکیب شدند، خودتان تصمیم بگیرید که مواد شما نیاز به شیر مجدد دارد یا خیر؟! اگر نیاز دارد که کمی شیر اضافه کنید و دوباره خوب هم بزنید.

پنکیک بدون شکر را داغِ داغ بخورید

در این مرحله فقط کافیست یک تابه را روی شعله گاز قرار دهید تا داغ شود و ۱/۴ پیمانه از موادخوشمزه‌ای که تهیه کردید را در آن بریزید. به دلیل اینکه داخل مواد پنکیک روغن طبیعی ریخته شده لازم نیست در تابه خود روغن بریزید و چربش کنید. با این کار دیگر نمی‌توان گفتبه‌طور کامل پنکیک شما رژیمی است.

وقتی مواد را داخل تابه ریختید هر دو طرف پنکیک را خوب بررسی کنید تا طلایی و آماده شود. حالا شما خودتان یک پنکیک رژیمی درست کردید و می‌توانید با لذت نوش جان کنید.

با مواد طبیعی تزئین کنید

اگر مزاج و طبع شما طوری باشد که هنوز عادت به مواد غذایی بدون قند و شکر ندارد می‌توانید از کمی عسل هم برای تزئین و هم برای شیرین‌تر شدن آن استفاده کنید.

چالش بدون قند نیوشا نوش

قدر سلامتی خود را بدانید

حتماً به مواد غذایی که می‌خورید دقت کنید تا با بیماری‌های ناشی از مواد قندی که در بیشتر خوراکی‌ها مثل نوشابه، شکلات، آب‌نبات، کیک، حتی بعضی از میوه‌های شیرین وجود دارد مواجه نشوید.

لینک کوتاه
۴/۵ ( ۱ نظر )

در باره نویسنده :

youshadrinks

پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان نیوشانوش پاسخ داده می شود