رایگان صاحب فروشگاه اینترنتی شوید کلیک کنید
تماس با یوشا : ۲۵۳۵ ۸۸۰ ۰۹۱۹

مقدمه: قند چیست و زندگی بدون آن چگونه است؟!

قند و شکر ازجمله مواد غذایی هستند که بسیاری از ما بدون اینکه از عوارض این دو مواد قندی اطلاع داشته باشیم، بیش از حد از از آنها استفاده می‌کنیم. بیماری‌هایی که نام برده می‌شود ناشی از مصرف بی رویه در مواد قندی است. این بیماری‌ها عبارت‌اند از دیابت، بیماری قلبی، چاقی، اختلال در مغز، ضعف در سیستم ایمنی بدن، افزایش قند خون، پوسیدگی دندان و سوءتغذیه و دیگر مواردی است که جهت جلوگیری از آن‌ها باید در مصرف این مواد پرکالری توجه شود.

با استفاده از تحقیقاتی که اخیراً پژوهشگران انجام داده اند نتایج جالبی به دست آمده است.این نتایج به این صورت است که در هنگام مصرف شیرینی و مواد قندی قسمتی از مغز فعال می شود که دوباره تمایل به مصرف شیرینی دارد. با این وجود مواد قندی و مصرف آن را اعتیاد آور محسوب می شود.

زندگی بدون قند

همان‌طور که می‌دانید نیوشا نوش یک چالش ۲۱ روزه برای زندگی بدون قند به راه انداخته است، در اینستاگرام و تلگرام نیوشا نوش قرار است برای تمرین و پیش گرفتن سبک سالم‌تری از زندگی، به مدت ۲۱ روز بدون قند و شکر مصنوعی زندگی کنیم! این جمله در نگاه اول شاید ساده به نظر بیاید اما در عمل کمی پیچیده می‌شود. زندگی بدون قند چگونه ممکن است!؟

آیا می دانید قند در کدام مواد غذایی وجود دارد؟!

همان‌طور که می دانیم قند از چغندر تهیه می‌شود، این ماده قندی پرکالری که برای شیرین کردن در انواع شیرینی‌ها و مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد بسیار مضر است و نباید به صورت افراطی مصرف شود. متأسفانه بیشتر آب میوه‌هایی که به صورت مصنوعی و اسانس دار مورد استفاده قرارمی‌گیرد دارای قند و شکر هستند که در این صورت مضرات آب میوه‌ها جایگزین خواص و فواید آن می‌شود.
این را فراموش نکنید که امروزه بسیاری از مواد قندی مثل شیرینی، شکلات که معمولاً همه افراد تمایل به مصرف آن‌ها دارند به‌صورت رژیمی در بازار وجود دارد که در این مواد غذایی از شیرین کننده‌های بدون هیچ کالری مثل آسپارتام و یا سوکرالوز وجود دارد که برای همه مردم به‌خصوص افراد دیابتی بسیار مناسب است.

چند نوع قند داریم؟

  • قند
  • فروکتوز
  • گلوکز
  • ساکارز
  • شکر خام
  • شکر تربینادو
  • شکر قهوه‌ای
  • سیروپ
  • قند ذرت
خواندن این مقاله هم مفید است  روز یازدهم چالش 21 روز بدون قند نیوشا نوش

تاثیرات مصرف قند در افزایش وزن

گاهی اوقات افرادی هستند که به دلیل خواص انرژی زایی قند، آن را مصرف می‌کنند بدون اینکه بدانند که این قند انرژی‌زا موجب افزایش وزن می‌شود و در صورت استفاده از آن کم‌کم تناسب اندام خود را با مصرف آن از دست خواهید داد.

توجه داشته باشید که!

معمولاً در مصرف هیچ‌گونه مواد غذایی نباید زیاده روی کرد چون دیگر نمی‌توان از خواص مفید آن بهره‌مند شد. این مورد بیشتر برای افرادی حائز اهمیت است که رژیم لاغری شروع کرده‌اند و می‌خواهند خیلی زود وزن خود را کاهش دهند که در این صورت باید زندگی بدون قند را کم کم‌ تجربه کنند.

قند های طبیعی و عوارض آن

استفاده از مواد غذایی و نوشیدنی‌هایی که مواد قندی طبیعی دارند خیلی بهتر از مواد خوراکی و نوشیدنی‌هایی است که دارای مواد افزودنی و اسانس هستند. یکی از بارزترین نمونه‌های قند طبیعی می‌توان به عسل اشاره کرد. عسل نوعی مکمل ورزشی محسوب می شود که به‌طورمستقیم توسط زنبورعسل تهیه و در اختیار عموم قرار می‌گیرد.
اما در مصرف عسل هم نباید زیاده روی کنید و تنها برای طعم دار کردن و شیرین کردن برخی از مواد غذایی، چای یا دمنشو های گیاهی می‌توانید از آن استفاده کنید.
مصرف قند

چه طور بدون قند چای یا دمنوش بنوشیم؟

اگر رژیم لاغری دارید و مرتباً از چای استفاده می‌کنید می‌توانید دمنوش های گیاهی و یا قهوه بنوشید. البته بهتر است همه افراد مخصوصاً افراد دیابتی دمنوش ها را بدون قند و شکر مصرف کنید. اما اگر با توجه با مزاج و طبع خود نمی‌توانید دمنوش های گیاهی را مصرف کنید می‌توانید باکمی عسل آن را شیرین‌تر بنوشید.
جهت اطلاعات بیشتر از روش مصرف دمنوش های گیاهی می‌توانید با مشاوران دمنوش نیوشا و راهنمای مصرف انواع دمنوش نیوشا دکه در سایت نیوشا نوش در اختیار شما قرارگرفته استفاده کنید.

 

لینک کوتاه
۵/۵ ( ۱ نظر )

در باره نویسنده :

youshadrinks

پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان نیوشانوش پاسخ داده می شود