تماس با یوشا : ۲۵۳۵ ۸۸۰ ۰۹۱۹

موثر ترین دمنوش های گیاهی در طب سنتی ابو علی سینا

امروزه با وجود آلودگی ها افراد با بیماری های گوناگونی دست و پنجه نرم می کنند و استفاده از قرص های شیمیایی بسیار زیاد شده است اما جدیدا دمنوش های گیاهی کم کم جای داروهای شیمیایی را پر کردند و اشخاص ، طب سنتی یا همان طب ابو علی سینا را جهت لاغری سریع و چربی سوزی شکم و پهلو برگزیدند.انواع دمنوش گیاهی ترکیبی وجود دارند که علاوه بر لاغری سریع که خانم ها بیشتر از آن استفاده می کنند ، هرکدام برای بیماری خاصی مفید است.معمولا فواید دمنوش گیاهی بیشتر از مضرات آن است و هرکدام می توانند تداخل دارویی داشته باشند که در این مقاله با طب سنتی ابو علی سینا می خواهیم برخی از بهترین نوع دمنوش های ترکیبی را بررسی کنیم تا با توصیه طب سنتی از داروهای شیمیایی فاصله بگیرید.

انواع دمنوش های گیاهی ترکیبی دمنوش برای استرس دمنوش های ارامبخش دمنوش های گیاهی برای لاغری فواید طب سنتی لاغری در طب ابن سینا


دمنوش های گیاهی که شما را به سرعت لاغر می کنند

همان طور که گفته شد دیگر اشخاص تمایلی به مصرف داروهای شیمیایی ندارند که استفاده از دمنوش گیاهی بسیار رواج پیدا کرده است.دمنوش های نیوشا نوش علاوه بر بحث لاغری تلاش کرده تا برای تک تک مشکلات و بیماری های شما دمنوش های گیاهی و پک های لاغری ویژه داشته باشد تا با طب سنتی خود را درمان کنید.

افراد در جامعه امروز ما دچار مشکلات چاقی و کم تحرکی هستند و زمانی هم برای ورزش کردن که خود یکی از عوامل کاهش وزن می باشد ، ندارند این افراد می توانند بعد از یک روز پر فشار کاری البته بدون تحرک ، در خانه خود با استفاده از طب سنتی و دمنوش گیاهی طبیب خود شوند و چربی های شکم و پهلوی خود را بسوزانند.البته باید کمی مراقب غذا خوردن خود باشید و زیاده روی نکینید تا در کنار رژیم غذایی این دمنوش ها به شما کمک کنند تا سریعا به وزن مورد نظر خود برسید.ما اینجا چند نمونه چای خالص و انواع دمنوش های ترکیبی جهت لاغری سریع به شما پیشنهاد می کنیم:

چای سبز خالص

چای انواع مختلفی دارد که از بین آن ها چای سبز برای لاغر شدن بسیار موثر است.خاصیت لاغری چای سبز موجب شده تا خانواده ها به خصوص خانم ها این دمنوش گیاهی را مورد توجه و استفاده خود قرار دهند.ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که روش تهیه و مصرف این دمنوش گیاهی چگونه است؟پاسخ : بهتر است چای سبز خالص را برای کاهش وزن و چربی سوزی دو الی سه فنجان بعد از وعده های غذایی مصرف کنید.

چای سبز + آلوورا + عسل نوعی از دمنوش گیاهی ترکیبی جهت لاغری سریع شما

علاوه بر چای سبز خالص می توانید این چای را همراه با مقداری آلوورا و عسل میل کنید تا علاوه بر لاغر شدن از ویتامین های B1 , A , B2 , B6 , B12 , C , E موجود در این دمنوش گیاهی بهره مند شوید.

انواع دمنوش های گیاهی ترکیبی دمنوش برای استرس دمنوش های آرامبخش دمنوش های گیاهی برای لاغری فواید طب سنتی لاغری در طب ابن سینا

دمنوش گیاهی کمک زیادی به لاغر شدن می کند پس حیف است که در کنار آن به ورزش و رژیم ادامه ندهید.علاوه بر دمنوش های گفته شده چای سبز همراه سیب ترش و یا نعناع فلفی هم می تواند برای لاغری سریع مفید باشد.

اگر دچار استرس و افسردگی هستید در این مقاله با ما همراه باشید

همان طور که می دانید زعفران خود عامل نشاط بخشی است اما زمانی که با آب جوش ترکیب می شود یک دمنوش گیاهی به وجود می آورد که شما را شاد و سرحال می کند.روش استفاده از این دمنوش گیاهی بسیار راحت است و نیاز به دم کشیدن زیاد ندارد.برای لذت بردن بیشتر از این دمنوش گیاهی می توانید آن را با کمی آب لیمو و گلاب بنوشید تا از افسردگی پیشگیری کنید و همیشه با نشاط باشید و از لحظه لحظه زندگی خود بهترین استفاده را ببرید.

سیستم ایمنی بدن خود را با دمنوش گیاهی تقویت کنید

استرس که امروزه بسیار زیاد شده باعث بیماری های مختلف در اشخاص می گردد که یکی از آن ها این است که سیستم ایمنی بدن را کاهش می دهد .هنوز برای تقویت سیستم ایمنی بدن راه حلی پیدا نشده و اکثر قرص های شیمیایی جواب گوی این مشکل نیستند.اما در طب سنتی دمنوش گیاهی کشف شده که سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می شوند.برای مثال : دمنوش مریم گلی ، زیره سبز و به ویژه چای سفید ، با در اختیار داشتن آنتی اکسیدان های فراوان باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شما می گردند در برابر آسیب پراکسیداتیو ناشی از انواع اکسیدان ها محافظت می کند.

 • استفاده از طب سنتی بهتر از داروهای شیمیایی است اما باید به تداخل دارویی این دمنوش هادقت داشته باشید برای مثال افرادی که قرص آسپرین مصرف می کنند با بیشتر این دمنوش های تداخل احتمالی دارویی دارند که با پزشکان سنتی با استفاده از طب سنتی ابو علی سینا می توانند به شما کمک کنند تا این افراد هم از این چای های خوش طمع و مفید بهره مند شوید.

تنظیم فشار خون ، قند خون و کلسترول خون با دمنوش گیاهی بدون خوردن قرص های شیمیایی

همیشه افراد سال خورده در مقایسه با افراد جوان و با سن پایین بیشتر دچار فشار خون ، قند خون و کلسترول خون بالا می شوند که استفاده بیش از حد قرص ها و داروهای شیمیایی آن ها را خسته می کند و رسوبات ناشی از این قرص ها باعث ایجاد سنگ کلیه می گردد که این مشکل همراه با بیماری هایی که در این سن رو به رو می شوند به نظر خیلی کار را سخت می کند و کنترل آن برای خانواده ها مشکل می شود.با توجه به طب سنتی که خود از طب ابو علی سینا برگرفته شده ، دمنوش هایی را به ما معرفی کرده که با مصرف آن ها می توانیم قند خون و فشار را تنظیم کنیم.عصاره ی چای سبز و چای سفید هم چربی درون سلولهایی که از پیش وجود داشتند را می شکند و هم بیان ژن مرتبط با تولید و رشد سلولهای چربی جدید را کاهش می دهد ، همچنین سبب افزایش ترشح انسولین و در نتیجه کاهش قند خون می گردد.علاوه بر این دمنوش ها چای ترش و یا دمنوش گل سرخ بسیار بسیار در کاهش فشار و کلسترول و قندخون نیز موثر است. وجود آنتی اکسیدان‏ها و اثرات مدّر دمنوش گیاهی چای ترش، از دلایل ارائه شده برای تأثیر این گیاه بر کاهش فشارخون هستند.

با دمنوش گیاهی آرام و بدون استرس بخوابید

دمنوش گیاهی بادرنجبویه یک دمنوش گیاهی با طبع گرم است و به سرعت اعصاب را آرام می کند و هر زمان با دفعات زیاد که بخواهید می توانید از این چای استفاده کنید.با دمنوش بادرنجوبه آرام بخواهید و از استرس دور باشید. علاوه بر این گیاه ، دمنوش گیاهی بهار نارنج یکی از خواب آور ترین و رفع کننده مشکل کم خوابی افراد می باشد که با نوشیدن این دمنوش گیاهی معضل بی خوابی را بر طرف کنید.

ابوعلی سینا به دلیل خواص بادرنجبویه ، این گیاه را «مفرح القلب» نامیده است.

دهان خود را با دمنوش گیاهی خوش بو کنید

بر اساس تجربیات طب سنتی ، استفاده از دمنوش گیاهی هل، تنفس بدبو را بهبود می بخشد. سینوئل که از ترکیبات عمده ی هل است، خاصیت آنتی باکتریایی و ضدعفونی کنندگی دارد و از آن در درمان و پیشگیری از تنفس بدبو و بیماری های لثه استفاده می گردد. این ماده می تواند باکتری های بیماری زای دهانی که منجر به ایجاد بوی بد در دهان و عفونت های دهانی می شوند را ازبین ببرد.پس شما با نوشیدن این چای می توانید همیشه دهانی خوش بو داشته باشید.

انواع دمنوش های گیاهی ترکیبی دمنوش برای استرس دمنوش های آرامبخش دمنوش های گیاهی برای لاغری فواید طب سنتی لاغری در طب ابن سینا


بادمنوش گیاهی نعناع ، سرما خوردگی را نابود کنید

نعناع ، یک گیاه همیشه در دسترس است که می توان با ترکیب آن به سرعت دمنوش گیاهی فراهم کرد که سرما خوردگی را ازبین می برد.دمنوش گیاهی نعناع علاوه بر تقویت سیستم ایمنی بدن که خود یکی از عوامل سرما خوردگی است در رفع درد گلو بسیار موثر می باشد.چای گیاهی نعناع به باز شدن مخاطب بینی کمک می کند تا راحت تر نفس بکشید.برای تهیه و مصرف این دموش گیاهی تنها کافی است مقداری از برگ نعناع را داخل آب جوش بریزید و بعد از چند دقیقه از این دمنوش گیاهی استفاده کنید.

با توجه به معرفی برخی از دمنوش های گیاهی می توانید به راحتی با استفاده از دمنوش گیاهی طبیب سنتی خانه خود شوید و از قرص های شیمیای که عامل مشکلات کلیوی هستند پرهیز کنید.

نتیجه گیری و جمع بندی کنیم 

ما در این مقاله تلاش کردیم تا شما عزیزان را با دمنوش گیاهی آشنا کنیم و موثر ترین دمنوش های گیاهی در طب سنتی ابو علی سینا را بشناسید و از آن بهره مند شوید تا داروهای شیمیایی را فراموش کنید.گیاهانی مانند : لیمو ترش ، نعناع ، زیره ، دارچین ، زعفران ، هل ، زنجبیل ، بهار نارنج و … بسیار تاثیر گذار هستند و زمانی هم که با آب جوش مخلوط می شوند و انواع ترکیب دمنوش گیاهی را به وجود می آورند تاثیر گذاری آن ها چند برابر می شود که همه این ها علاوه بر خواص دارویی به اشخاص آرامش خاصی می دهد.

انواع دمنوش های گیاهی ترکیبی دمنوش برای استرس دمنوش های ارامبخش دمنوش های گیاهی برای لاغری فواید طب سنتی لاغری در طب ابن سینا

لینک کوتاه
۴.۹/۵ ( ۲۱ نظر )
توسط |مرداد ۴ام, ۱۳۹۷|مجله نیوشا|

در باره نویسنده :

youshadrinks

۱۳ نظرات

 1. زهرا ۱۳۹۷-۰۵-۰۴ در ۵:۰۴ بعد از ظهر - پاسخ دادن

  عالی بود

 2. الناز ۱۳۹۷-۰۵-۰۴ در ۵:۰۶ بعد از ظهر - پاسخ دادن

  عالی بود

 3. سمانه مرادی ۱۳۹۷-۰۵-۰۵ در ۹:۱۰ بعد از ظهر - پاسخ دادن

  من خودم به شخصه به طب سنتی خیلی معتقدم چون نتایجش رو علاوه بر اینکه تجربه کردم در افراد دیگه هم دیدم. به طب سنتی خودمون اعتماد کنیم.

 4. آیدا حسنی ۱۳۹۷-۰۵-۰۶ در ۲:۰۳ بعد از ظهر - پاسخ دادن

  عالی بود و خودم به شخصه طب سنتی رو قبول دارم.
  یه خدا قوت هم به شما و تیم پرقدرت نیوشانوش میگم.

 5. علی ۱۳۹۷-۰۵-۰۶ در ۵:۰۶ بعد از ظهر - پاسخ دادن

  امروزه طب سنتی خیلی تآثیراتش بیشتر و راحت تره

 6. سپیده صالحی ۱۳۹۷-۰۵-۰۶ در ۷:۱۷ بعد از ظهر - پاسخ دادن

  بسیار عالی بود ممنونم

 7. saeed ۱۳۹۷-۰۵-۰۶ در ۸:۳۷ بعد از ظهر - پاسخ دادن

  خیلی عالی بود فکر نمی کردم مواد گیاهی اینقدر خاصیت داشته باشه

 8. سحر ۱۳۹۷-۰۵-۱۰ در ۱۰:۴۶ بعد از ظهر - پاسخ دادن

  چه مقاله مفیدی.خسته نباشید

 9. کسری ۱۳۹۷-۰۵-۱۰ در ۱۰:۴۹ بعد از ظهر - پاسخ دادن

  واقعا طب سنتی خیلی بهتر از قرص های شیمیایی هستش .عالی بود

 10. علی ۱۳۹۷-۰۵-۱۱ در ۱۰:۰۹ قبل از ظهر - پاسخ دادن

  خیلی مطالبتون جالب هستش ممنون

 11. […] طور که در مقاله قبل گفته شد به دلیل مشکلات و بیماری های زیاد استفاده از […]

 12. امین ۱۳۹۷-۰۸-۱۴ در ۷:۴۴ بعد از ظهر - پاسخ دادن

  چه قدر جالب! من فشار خون دارم پس ایندفعه دمنوش گیاهی امتحان میکنم. ممنون بابت اطلاعات کاملتون

 13. سعیده ۱۳۹۷-۰۸-۱۹ در ۹:۰۸ بعد از ظهر - پاسخ دادن

  طب سنتی یه چیز دیگست. من که با همین دمنوش ها بیماری هامو برطرف میکنم.

پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان نیوشانوش پاسخ داده می شود