رایگان صاحب فروشگاه اینترنتی شوید کلیک کنید
تماس با یوشا : ۲۵۳۵ ۸۸۰ ۰۹۱۹

کاربرد چای در سلامتی و زیبایی پوست و موها

چای از رایج ترین نوشیدنی ها در بین افراده و با مزه ها و عطرهای گوناگونی میشه اون رو تهیه کرد. ضربان قلب رو تنظیم کرده و باعث آرامش و انرژی به فرد میشه. در کنار کاربردی که به عنوان نوشیدنی داره از اون به عنوان ماده ای برای لاغری و کاهش وزن هم استفاده میشه. در این مطلب هم سعی میکنم فواید و کاربردهایی رو که چای در سلامتی و زیبایی پوست و موها داره براتون توضیح بدم. با نیوشانوش همراه باشید.

پاکسازی پوست صورت با چای سبز

برای از بین بردن آکنه و شفاف سازی پوستتون اگه تاکید بر استفاده از مواد طبیعی دارین چای سبز یکی از بهترین گزینه هاست. خواص ضد میکروبی چای باعث از بین بردن جوش های صورتتون هم میشه. پس از دم کشیدن چای و سرد شدنش روی قسمت هایی از پوستتون که آسیب دیده بمالید. چای سبز نه تنها چربی اضافی پوستتون رو جذب میکنه بلکه سطح PH پوستتون رو هم متعادل میکنه.

چای سبز در سلامتی پوست

کاربرد چای سبز و لایه برداری پوست صورت

این روزها تاکید میشه که به جای چای سیاه از چای سبز که باعث کاهش وزن و دفع سموم بدن میشه  استفاده کنید و بسیاری از افراد هم چنین روندی رو در پیش گرفته اند. ( در پی تایید یا انکار این موضوع نیستم !) با این وجود پس از نوشیدن چای سبز به جای دور انداختن تفاله ی اون بهتره که کیسه ی چای رو باز کنید و چای رو در آفتاب خشک کنید و از اون برای مالش صورتتون استفاده کنید و تغییرات رو به مرور در پوستتون ببینین.

خواندن این مقاله هم مفید است  خواص چای سبز |میزان استفاده از چای سبز | طریقه استفاده چای سبز

درمان پف دور چشم و آفتاب سوختگی با چای کیسه ای

یکی از بهترین درمانهای خانگی برای از بین بردن پف دور چشم قرار دادن چای کیسه ای خیس به مدت چند دقیقه روی چشمه. تانن موجود در چای سیاه و سفید نه تنها از بین برنده ی خارشه بلکه برای تسکین آفتاب سوختگی هم مفیده. چای کیسه ای رو بعد از استفاده در فریزر قرار داده و به عنوان کمپرس سرد در محل آفتاب سوختگی قرار دهید.

ماندگاری رنگ موی خود را افزایش دهید

اگر برای رنگ کردن موهاتون از حنا استفاده میکنید قبل از هرکاری مقداری جوشانده ی چای رو با اون مخلوط کرده و روی موهاتون بذارین. اضافه کردن یک فنجان جوشانده ی چای به حنا میتونه موندگاری رنگ حنا رو روی موهاتون بیشتر کنه.

چای سبز در سلامتی موها

درخشش موها با استفاده از چای

برای جلوگیری از ریزش موهاتون که میتونه ناشی از استفاده ی مداوم و زیاد از شامپوها و پاک کننده های شیمیایی باشه، گاهی هم از چای سیاه برای شستشو استفاده کنید. چای میتونه به عنوان پاک کننده ای طبیعی موهاتون رو تمیز کنه و در عین حال سبب درخشش موهاتون هم میشه.

لینک کوتاه
۵/۵ ( ۱ نظر )

در باره نویسنده :

youshadrinks

پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان نیوشانوش پاسخ داده می شود