تماس با یوشا : ۲۵۳۵ ۸۸۰ ۰۹۱۹

لاغری بدون رژیم با عمل اسلیو معده

لاغری بدون رژیم و ورزش های سنگین بستگی به اطلاعات ساده اما مهمی دارد که متخصصان تغذیه به تاثیر آنها اعتقاد دارند و شما هم با دانستن آنها به راحتی می توانید به تناسب اندام ایده آل برسید. باید گفت خیلی از افرادی که سال ها رژیم لاغری گرفته اند، از این کلمه متنفرند و وقتی به آنان توصیه می شود که رژیم کاهش وزنداشته باشید، می گویند سال هاست که رژیم لاغری دارند، ولی نتیجه ای نمی گیرند.چنانچه شما هم جزء این دسته از افراد هستید، حتما به دنبال راهی برای کاهش وزن بدون رژیم لاغری می باشید. امتحان رژیم ها و قرص های لاغری مختلف بعد از مدتی شما را خسته و ناامید می کند. اما آیا راهی دائمی برای لاغری وجود دارد؟ آیا عمل اسلیو معده می تواند پاسخگوی این نیاز باشد؟

جراحی های محدود کننده مانند عمل اسلیو معده باعث کوچک شدن معده شده و به کاهش وزن کمک می کند. با معده کوچکتر، بسیار سریعتر از قبل احساس سیری خواهید کرد. پس از جراحی اسلیو معده باید تغییرات زیادی در نحوه خوردنتان اعمال کنید، از جمله باید وعده های غذایی کمتر و تنوع غذایی کمتری داشته باشید تا وزن شما کاهش باید.

این جراحی با انجام یک برش بزرگ در شکم (یک روش باز) و یا با چند برش کوچک و با استفاده از ابزار و یک دوربین برای هدایت جراحی (روش لاپاروسکوپی) انجام می شود.
بیش از نیمی از معده برداشته می شود، یک اسلیو عمودی نازک، یا لوله که به اندازه موز است، باقی می ماند. گیره های جراحی، معده جدید را بسته نگه می دارد. در این روش بخشی از معده حذف شده که برگشت پذیر نیست.
گاهی اوقات این عمل اولین قدم برای کاهش وزن در چندین مرحله است. اگر نیاز به کاهش شدید وزن قبل از عمل جراحی دوازدهه دارید، عمل اسلیو معده ممکن است کمک کننده باشد.

مراقبت بعد از عمل اسلیو معده

بعضی ها درد شکم دارند و ممکن است برای هفته اول یا پس از جراحی برای درمان درد بعد از عمل اسلیو معده به مسکن نیاز داشته باشند. برش هایی که پزشک انجام می دهد، ممکن است دردناک باشد.
از آنجا که این عمل معده را کوچکتر می کند هنگام خوردن، سریع تر سیر می شوید. غذا نیز ممکن است به سرعت به روده کوچک خالی شود که سندرم dumping نامیده می شود که می تواند باعث اسهال، احساس ضعف، لرزش و تهوع شود. همچنین مواد مغذی کافی به بدن نمی رسد.
فعالیت در زمان بهبودی به نحوه عمل جراحی (باز یا لاپاروسکوپی) بستگی دارد. اگر جراحی باز داشتید باید از بلند کردن اجسام سنگین یا تمرین شدید در هنگام بهبودی خودداری کنید تا شکم بهبود یابد و احتمالا در ۴ تا ۶ هفته خواهید توانست به کار خود بازگردید. جراحی اغلب با روش لاپاروسکوپی انجام می شود بنابراین بهبودی سریع تر خواهد بود.

لاغری بدون رژیم

لاغری بدون رژیم

رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده

پزشک دستورالعمل های خاصی در مورد تغذیه پس از جراحی می دهد.
• ماه اول بعد از عمل، معده فقط مقادیر کمی از مواد غذایی و مایعات نرم را تحمل می کند، زیرا در حال بهبود است. سعی کنید در طول روز برای جلوگیری از کمبود آب در بدن، آب بنوشید.
• ممکن است بلافاصله پس از جراحی حرکات روده منظم نباشد که شایع است، سعی کنید از یبوست جلوگیری کنید.
• به مرور غذاهای جامد را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. باید غذا را خوب بجوید و زمانی که احساس سیری کردید از غذا خوردن دست بکشید. اگر غذا را خوب نجوید و هنگام سیری به خوردن ادمه دهید، ممکن است احساس ناراحتی و تهوع کنید و حتی ممکن است گاهی اوقات استفراغ ایجاد شود.
• اگر مقدار زیادی کالری مایع، مانند نوشابه، دلستر یا آب میوه مصرف کنید، ممکن است وزن کاهش نیابد. اگر به طور مداوم بیش از حد بخورید، معده ممکن است کش بیاید. اگر معده کش بیابد، از جراحی سودی نخواهید برد.
• پزشک احتمالا توصیه خواهد کرد که به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید تا برنامه غذایی سالم داشته باشید که حاوی پروتئین، ویتامین ها و مواد معدنی به اندازه کافی است. حتی با داشتن یک رژیم غذایی سالم، احتمالا نیاز به مکمل های ویتامین و مواد معدنی در ادامه ی زندگی خود خواهید داشت.

عمل اسلیو معده مناسب چه افرادی است؟

جراحی کاهش وزن مناسب افرادی است که به شدت اضافه وزن دارند و با رژیم غذایی، ورزش و یا دارو قادر به کاهش وزن نیستند. انواع جراحی زمانی در نظر گرفته می شود که شاخص توده بدنی (BMI) چهل یا بالاتر باشد. عمل اسلیو معده ممکن است گزینه ای باشد برای زمانیکه BMI، سی و پنج یا بالاتر باشد و یک مشکل تهدید کننده یا ناتوان کننده مرتبط با وزن وجود داشته باشد.
مهم این است که از جراحی به عنوان یک ابزار برای کمک به کاهش وزن استفاده کنید که یک روش فوری نیست و همزمان باید رژیم سالم داشته و ورزش منظم انجام دهید تا در نهایت به وزن مورد نظر خود رسیده و از بازیابی وزن از دست رفته جلوگیری شود.

میزان موفقیت جراحی اسلیو معده

بر اساس تحقیقات، افرادی که این روش جراحی را انجام داده اند به طور متوسط بیش از نیمی از وزن اضافی خود را از دست داده اند. موفقیت در افراد با شرایط زیر بیشتر است:
• افرادی که در مورد مقدار وزنی که از دست خواهند داد، واقع بین هستند.
• با تیم پزشکی خود ملاقات می کنند.
• از توصیه های غذایی پیروی می کنند.
• افرادی که از لحاظ جسمی فعال هستند.

لاغری بدون رژیم

لاغری بدون رژیم

عوارض عمل اسلیو معده

با گذشت زمان، ممکن است به علت تغذیه نامناسب با مشکلاتی مواجه شوید. بعضی از ویتامین ها و مواد معدنی ممکن است به خوبی جذب نشوند، زیرا بخش زیادی از معده برداشته شده است. شما باید برای مدت طولانی با پزشک خود برای جلوگیری از مشکلات در ارتباط باشید.
خطرات مشترک برای همه ی جراحی های کاهش وزن عبارتند از:
• عفونت در محل برش
• نشت از معده به داخل حفره شکم (پریتونیت)
• لخته شدن خون در ریه (آمبولی ریوی)
• افراد مبتلا به سنگ صفراوی یا یک بیماری کمبود تغذیه مانند کم خونی یا پوکی استخوان
• احتمال بیماری کمبود تغذیه مانند کم خونی یا پوکی استخوان در افراد مبتلا به سنگ صفرا را افزایش میابد.
در مورد جراحی اسلیو معده به یاد داشته باشیم این جراحی بافت چربی را حذف نمی کند و یک جراحی زیبایی نیست.
برخی مطالعات نشان می دهد، مرگ ناشی از مشکلات قلبی، دیابت یا سرطان در افرادی که تحت این عمل قرار گرفته اند، در مقایسه با افراد چاق که عمل جراحی نداشته اند، کمتر است.

لینک کوتاه
۰/۵ ( ۰ نظر )

در باره نویسنده :

youshadrinks

پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان نیوشانوش پاسخ داده می شود