رایگان صاحب فروشگاه اینترنتی شوید کلیک کنید
تماس با یوشا : ۲۵۳۵ ۸۸۰ ۰۹۱۹

ورزش های مفید برای کاهش وزن سالمندان

درباره ورزش های مفید برای کاهش وزن سالمندان بیشتر بدانید

داشتن فعالیت بدنی متناسب برای افراد مسن بسیار مهم است، زیرا باعث می شود که آنها دارای تحرک باشند و سالم زندگی کنند. بسیاری از افراد مسن از اضافه وزن برخوردار هستند بنابر این باید علاوه بر رژیم غذایی با ورزش های مفید برای کاهش وزن نیز بیشتر آشنا شوند. ما در این مطلب درباره ورزش های مفید برای کاهش وزن سالمندان صحبت می کنیم.کاهش وزن سالمندان

کاهش وزن سالمندانورزش و سلامت

چه نوع ورزشی برای کاهش وزن سالمندان بهتر است

کاهش وزن ویژه سالمندان

مطالعه جدیدی بیان می کند سالمندانی که می خواهند وزن کم کنند باید ضمن کم کردن کالری های دریافتی، از وزنه استفاده کنند.به گفته محققان، افراد مسنی که در حین رژیم به تمرین های مقاومتی پرداختند، توانستند ضمن حفظ عضله، از چربی بدن خود بکاهند.

کریستن بیورز، دانشیار سلامت و علم ورزش در دانشگاه ویک فارست کارولینای شمالی، گفت:

یکی از نگرانی ها این است که با از دست رفتن عضله، ریسک ناتوانی در افراد مسن بالا رود. یافته های ما نشان می دهند که اگر هدف درمانی، افزایش از دست دادن چربی و کمینه سازی از دست رفتن عضله است، ورزش های مقاومتی بهترین انتخاب هستند.

اضافه وزن در پیری به طور چشمگیری باعث ناتوانی می شود، اما نگرانی از این بابت وجود دارد که رژیم غذایی به تنهایی باعث کاهش حجم عضلاتی شود.محققان جهت کشف بهترین راه، افراد را به سه گروه تقسیم کردند.
هر سه گروه موظف به رعایت رژیم غذایی شدند، اما از گروه های دوم و سوم خواسته شد تا چهار روز در هفته ورزش کنند.

 گروه دوم باید وزنه می زد و گروه سوم باید به راه رفتن سریع می پرداخت.پس از ۱۸ ماه معلوم شد که اگرچه گروه دوم و سوم هر دو چربی بیشتری را از دست داده بودند، حجم عضلات در گروه دوم بیشتر حفظ شده بود.یافته های این مطالعه در نسخه ماه نوامبر ژورنال Obesity منتشر شد.

چه ورزش هایی برای سالمندان مناسب است؟

همچنین بخوانید : کاهش وزن و سوزاندن کالری های اضافه با تغذیه صحیح

انجام ۶ نوع تمرین ورزشی گرم کننده، استقامتی، انعطاف پذیری، تمرینات حفظ تعادل، تمرینات قدرتی و نیز تمرینات انقباضی ایستا برای سالمندان مفید است.

تمرینات گرم کننده، شامل نرمش های ساده کششی هستند که با انجام آن بدن فرد سالمند برای انجام سایر تمرینات آماده می شود و این تمرینات بایستی به شکلی اجرا شود که منجر به کم آوردن نفس نشود. متخصصان طب سالمندی معتقدند تمرینات استقامتی سبب می شود تا تعداد ضربان قلب و تنفس افزایش یافته، مصرف اکسیژن به حداکثر برسد و در نتیجه کارایی قلب، ریه ها و سیستم گردش خون افزایش می یابد.

 پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری، شنا و کوهنوردی به عنوان تمرینات استقامتی به شمار می رود.

 پیاده روی آرام در خارج از منزل، علاوه بر اثرات بسیار مطلوب جسمی، سبب جلوگیری از افسردگی و انزوا طلبی فرد سالمند می شود.

لینک کوتاه
۰/۵ ( ۰ نظر )

در باره نویسنده :

youshadrinks

پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان نیوشانوش پاسخ داده می شود