رایگان صاحب فروشگاه اینترنتی شوید کلیک کنید
تماس با یوشا : ۲۵۳۵ ۸۸۰ ۰۹۱۹

تداخل چای سبز با داروهای فشارخون

تداخل چای سبز با داروهای فشارخون

مصرف چای سبز برای حفظ سلامتی بسیار مفید است. این چای منبع غنی از آنتی اکسیدان هایی است که خطر ابتلا به بیماری هایی مانند سرطان، پارکینسون، کلسترول و تری گلیسیرید را کاهش می دهد. اما برخی افراد با مصرف چای سبز نمی توانند از تمام خواص مفید آن بهره مند شوند. پژوهشی نشان می دهد که مصرف چای سبز با داروهای فشار خون مانند بتابلوکر تداخل دارد.

تداخل چای سبز با داروهای فشارخون

در پژوهشی یک گروه از شرکت کنندگان به مدت ۲ هفته، هر روز۷۰۰ میلی لیتر چای سبز مصرف کردند. گروه دوم به جای مصرف چای‌سبز، آب نوشیدند. پس از دو هفته به همه ی شرکت کنندگان ۳۰ میلی گرم نادولول بتابلوکر داده شد. پس از ۴۸ ساعت، نمونه های خون و ادرار شرکت کنندگان جمع آوری شد. فشار خون و نبض شرکت کنندگان نیز ثبت شد. پس از استراحت دو هفته ای، این فرآیند مجددا تکرار شد، اما گروه اول به جای مصرف چای سبز، آب نوشیدند و گروه دوم به جای مصرف آب، روزانه ۳ فنجان چای سبز به مدت ۲ هفته مصرف کردند.

نتایج این آزمایشات نشان داد، درصد دارو در خون و ادرار افرادی که چای مصرف کرده بودند ، به طور متوسط به ترتیب ۸۵ و ۸۲ درصد کاهش یافته بود. کاهش مقدار دارو در خون و ادرار نشان می دهد که چای‌سبز با جذب دارو تداخل داشته و مقدار جذب آن را کاهش داده است.

علاوه بر این، فشار خون افرادی که چای‌سبز مصرف کرده بودند در مقایسه با افرادی که آب نوشیده بوند به میزان کمتری، کاهش یافت و این بدین معنی است که داروی بتا بلوکر عملکرد خود را درکاهش فشار خون به درستی انجام نداده است. بر اساس نتایج آزمایش های انجام شده، محققان عقیده دارند که ترکیب اپی گالوکاتچین گالات (EGCG) مانع از حرکت داروی فشار خون به سمت دیوراه روده و جریان خون می شود. پس چای سبز به دلیل وجود این ترکیب مانع جذب کامل دارو می شود.

همچنین برای خرید چای سبز به لینک زیر مراجعه کنید:

http://youshadrinks.com/product/%da%86%d8%a7%db%8c-%da%af%d9%84-%da%af%d8%a7%d9%88-%d8%b2%d8%a8%d8%a7%d9%86-%d9%86%db%8c%d9%88%d8%b4%d8%a7-%d9%86%d9%88%d8%b4/

همچنین برای کسب اطلاع درباره آخرین خبرهای سایت نیوشانش عضو خبرنامه سایت ما شوید.

لینک کوتاه
۰/۵ ( ۰ نظر )

در باره نویسنده :

youshadrinks

پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان نیوشانوش پاسخ داده می شود