همه ما مراقب تغییر سایز شکم و پهلویمان هستیم، تا بیش از حد چاق نشود و فرم بدی پیدا نکند یا اگر هم شکم برآمده و چاقی داریم، با انجام تمرینات ورزشی یا روش های دیگر که اکثراً استاندارد نیستند، چربی های اضافی را از بین ببریم. بیایید اول از همه راه های ارزان تر و مقرون به صرفه را امتحان کنیم. یکی از روش هایی که به راحتی می‌توان انجام داد و حتی نیاز به پرداخت هزینه نیست؛ انجام تمرینات ورزشی مناسب برای لاغری شکم و پهلو در خانه است. فروشگاه اینترنتی یوشا ، علاوه بر عرضه دمنوش لاغری نیوشا، مقاله های مرتبط با لاغری شکم و پهلو ، با کم ترین هزینه را برای شما به اشتراک میگذارد تا باز هم مثل همیشه مشتریان از عملکرد یوشا رضایت کامل داشته باشند، چراکه رضایت شما یکی دیگر از افتخارات ماست.

اکنون که عید نوروز نزدیک است همه ما سعی می‌کنیم تا با هر روشی خودمان را لاغر کنیم. بسیاری از افراد از دستگاه های لرزاندن شکم جهت لاغر کردن شکم و پهلوی خود استفاده می‌کنند که بر خلاف تصور برخی از افراد این کار، چربی ها یا به عبارتی دیگر لایه های چربی اطراف شکم شما را از بین نمی‌برد و حتی شما را از هدف دور می‌کند. قبل از هر کاری بهتر است قند خون خود را مدام چک کنید. قند خون کم و منظم از چاقی و چربی های اضافی پیشگیری می‌کند و مانع چاقی شکم و پهلوی شما می‌شود. جهت تنظیم قند خون خود می‌توانید از پک کنترل و درمان دیابت یوشا و اگر لاغری به روش سنتی را قبول دارید از پک لاغری یوشا استفاده کنید تا بدون انسولین و قرص های شیمیایی بدن شما از هرگونه مشکل قند خون و دیابت پاکسازی شود.


یک پیشنهاد فوق العاده! پک کنترل و درمان دیابت یوشا


تصور کنید می‌خواهید به یک جشن بروید، ولی به دلیل چاقی شکم یا پهلو نمی‌توانید لباس مورد علاقه خود را که نیازمند یک اندام شیک و متناسب است بپوشید. چه حسی به شما دست می‌دهد؟! اما لازم نیست نگران باشید چراکه در این مقاله می‌خواهیم بهترین ورزش هایی که با آن می‌توان شکم و پهلو را لاغر کرد و از شر چربی های اضافی در آن راحت شد به شما آموزش دهیم. فقط سعی کنید قبل از انجام هر حرکت ورزشی، تصمیم جدی برای لاغری شکم و پهلوی خود بگیرید و حتما با نرمش های درست بدن خود را گرم کنید. تا آخرین روز تمرینات ورزشی با اراده قوی ادامه دهید تا نتیجه ای که لازم است را از این روش گرفته باشید. در ابتدا با ورزش هایی که باید آن ها را به بهترین نحو انجام دهیم آشنا خواهید شد تا با اطلاعات کامل تری تا ادامه راه با ما همراه شوید.

بهترین ورزش برای لاغری شکم و پهلو

آنچه که در این مقاله خواهید خواند:

تنظیم استایل با حرکت پلانک

حرکت پلانک علاوه بر درگیر کردن عضلات شکم، موجب تقویت دیگر بخش های عضلات بدن می‌شود. شما با انجام این تمرین ورزشی بسیار ساده می‌توانید حفظ تعادل و از همه مهم تر استایل بدن خود را تقویت کنید. برای شروع می‌توانید  15 ثانیه تمرین ورزشی پلانک را انجام دهید و بعد از گذشت چند روز این زمان را افزایش دهید و تا 1دقیقه حرکات کششی پلانک را به درستی اجرا کنید. حرکت پلانک پهلو نه تنها فقط به لاغری پهلو کمک می‌کند بلکه حفظ تعادل شما با این حرکت تقویت می‌شود. یک حرکت پلانک دیگری هم هست که عضلات پهلو را برای لاغری درگیر می‌کند؛ در یک بخش پلانک، باید روی زمین دراز بکشید به طوری که قسمت پشت بدن و همچنین پشت پاها کاملا کشیده شود تا با این کار پهلو ها زودتر لاغر شوند و چربی های اضافی در آن کاملاً از بین برود.

ویژگی ورزش پلانک
حرکت ورزشی پلانک

درازنشست محبوب

این ورزش را حداقل یکبار، همه ما انجام داده و نتیجه گرفته ایم. اما بعد از یک مدت دیدیم دوباره عضلات شکم و پهلو به حالت قبل برگشت. به نظر شما مشکل کجاست؟!

ببینید تنها فقط با درازنشست یا هر ورزشی نمی‌توان در کم ترین زمان ممکن به لاغری شکم و پهلو کمک کرد. بهتر است در کنار انجام درازنشست ، تغذیه سالم هم داشته باشید تا همزمان از ورود چربی های مضر به بدن خود پیشگیری کنید. البته نباید یکدفعه درازنشست را فراموش کرد، باید تا یک مدتی مشخص آن را انجام دهید. حال اگر بخواهید شکم و پهلوی خود را با درازنشست لاغر کنید، باید این کار به درستی و بدون هیچ اشتباهی انجام دهید. خُب بیایید شروع کنیم؛ بر روی یک سطح صاف دراز بکشید و کف پاهای خود را صاف بر روی زمین قرار دهید، فراموش نکنید که باید زانوهای خود را به صورت خم شده قرار دهید. انگشتان دست را پشت سر یا بهتر پشت گوش بگذارید. در این شرایط خود به خود آرنج ها به سمت بدن کشیده می‌شود و باید هنگام درازنشست، آرنج ها به زانو برخورد کرده و سر صاف و همچنین حواستان به فاصله چانه تا سینه باشد تا تمرین شما کاملا درست انجام شود.

رایج ترین نوع ورزش برای لاغری شکم و پهلو
ورزش درازنشست

تمرین اسکوات را امتحان کنید

اسکوات یک نرمش کوچک و ساده است. با یک حرکت ورزشی راحت می‌توانید شکم و پهلویی لاغر و زیبا داشته باشید. برای این کار کافیست سر پاهای خود بایستید. پاها و شانه های خود را تا جایی که می‌توانید از عرض بکشید. ممکن است این سوال در ذهن شما مطرح شود که بدن در چه حالتی باید قرار بگیرد؟!

در ورزش اسکوات ، زانو، مچ پا رو به جلو، کمر صاف و سر شما باید رو به رو قرار گیرد. در همین حالتی که ایستاده اید خیلی آرام بشینید و دوباره به همین شکل بایستید. سعی کنید در هفته اول حداقل 20 تا 25 بار این کار را تکرار کنید و در هفته های بعد تعداد حرکت اسکوات را افزایش دهید. زمانی که در این حرکت ورزشی خبره شدید، عضلات شکم و پهلوی شما خیلی زودتر از انتظار  لاغر خواهند شد و استایل بهتری را تجربه می‌کنید.

بهترین ورزش برای لاغری شکم و پهلو
ورزش اسکوات

کوهنوردی در خانه

تا به حال کوهنوردی رفته اید؟ کوهنوردی در طبیعیت یک لذتی دارد، کوهنوردی در خانه هم لذت دیگری. با این تفاوت که با یک لباس ورزشی خیلی راحت تر می‌توانید در خانه و در یک هوای متعادل ورزش کوهنوردی را انجام دهید. حتما می‌خواهید بپرسید مگر می‌شود در خانه هم کوهنوردی کرد؟!

این تمرین ورزشی شبیه کوهنوردی انجام می‌شود که می‌تواند خیلی زود عضلات شکم و پهلو را لاغر کند و چربی ها را ازبین ببرد. برای انجام آن باید در حالت شنا قرار بگیرید یا بهتر اینکه انگار از یک کوه بلند بالا می‌روید. دستان خود را تا جایی که می‌توانید باز کنید تا اذیت نشوید. اکنون زانوی سمت راست خود را تا شانه جلو بیاورید و بعد به عقب برگردید، سپس با زانوی دیگر دوباره همین کار را تکرار کنید. در هفته اول بهتر است 30 مرتبه این ورزش را انجام داده و در هفته های سوم یا چهارم تعداد دفعات حرکت را تا 40 بار افزایش دهید.

انجام ورزش برای لاغری شکم و پهلو
حرکت کوهنوردی در خانه

مرد عنکبوتی شوید

این ورزش هم تقریبا شبیه تمرین ورزشی قبل است. برای اینکه مرد عنکبوتی شوید باید دوباره در حالت شنا قرار بگیرید، با این تفاوت که این بار کمی سینه تان به سمت پایین کشیده می‌شود. درست مثل مرد عنکبوتی جهت لاغری شکم و پهلو خود ، پای راست خود را بالا بیاورید به طوریکه زانوی شما تا حد خیلی زیادی خم شده و کمرتان نباید کوچکترین حرکتی کند. بعد از این کار می‌توانید به موقعیت اولیه خود بازگردید. 20 بار مرد عنکبوتی شوید. البته در هفته های بعد باید دفعات این ورزش را بیشتر کنید تا زودتر نتیجه کار خود را ببینید.

موثرترین ورزش برای لاغری شکم و پهلو
ورزش مرد عنکبوتی

کرانچ دوچرخه

تا اینجای کار ورزش های مفید و زیادی را یاد گرفته یا انجام داده اید. ورزش هایی که با آنها کوهنوردی کرده اید، مرد عنکبوتی شده و حالا در خانه خود و به صورت خوابیده می‌خواهید دوچرخه هم بزنید. فکر می‌کنید سخت است؟!

اتفاقا یکی از ورزش های لذت بخش جهت لاغری شکم و پهلو کرانچ دوچرخه نام دارد. با این حرکت ورزشی عضلات شکم و پهلو منقبض شده و کمک می‌کند تا سریعا چربی های اضافی شکم شما ازبین برود. درست است که شما تمام تمرکز خود را بر روی لاغری شکم و پهلو گذاشته اید اما کرانچ دوچرخه ، شانه های شما هم درگیر حرکت ورزشی و نرمش می‌کند. برای انجام کرانچ دوچرخه باید بر روی زمین دراز بکشید و مانند دوچرخه سواری، رکاب بزنید. برای این کار با هر بار رکاب زدن و یا بالا پایین کردن پاهای خود، شانه های همان سمت بدن خود را حرکت می‌دهید. شک نکنید که خیلی زود نتیجه کار خود را خواهید گرفت و با لاغر کردن شکم و پهلوی خود، استایلی جدید را تجربه می‌کنید.

حرکت کرانچ دوچرخه برای لاغری شکم و پهلو
حرکت عالی کرانچ دوچرخه

پلانک چرخشی هم تاثیر گذار است

پلانک چرخشی یکی دیگر از بهترین ورزش هاییست که برای لاغری شکم و پهلو از آن استفاده می‌شود. با این کار عضلات شکم و پهلو در کم ترین زمان ممکن لاغر می‌شود. شاید می‌پرسید چه طور ممکن است؟!

برای انجام درست ورزش پلانک چرخشی ، سمت راست بدن خود را روی زمین قرار دهید. به بیانی بهتر بر روی سمت راست خود بخوابید. بعد از آن کم کم بدن خود را به سمت بالا بکشید و سعی کنید بدن خود را در همین حالت نگه دارید. در این شرایط، در پایین بدن و به دلیل کشش دست راست یک حفره تشکیل می‌شود که می‌توانید دست چپ خود را از داخل آن حفره عبور دهید. همین کار را برای سمت چپ بدن هم تکرا کنید. پلانک چرخشی هم 5 تا 10 مرتبه در هفته اول و تعداد بیشتری در هفته های سوم و چهارم بهتر است انجام شود.

ورزش پلانک چرخشی
پلانک چرخشی

[acc47-inpost-cta-one]

با انجام این ورزش ها که هر کدام نوعی بهترین ورزش برای لاغری شکم و پهلو محسوب می‌شوند می‌توانید در کم ترین زمان ممکن، شکم و پهلوی خود را لاغر کنید. اکنون که نزدیک عید نوروز هستیم، زمان مناسبی جهت رسیدن به یک استایل خوب و شیک است. پس عزم خود را جذب کنید و با انجام این ورزش های ساده و آسان، زودتر به نتیجه مورد دلخواه خود برسید.